زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

عوارض لیزر موهای زائد صورت (Risks of Facial Laser Hair Removal) به طور کلی ناچیز است، اگر از روش های سنتی حذف موهای زائد صورت مانند اصلاح مو خسته شده اید ، ممکن است شما به لیزر موهای زائد صورت علاقه مند باشید. لیزرهای توصیه شده توسط پزشکان معالج یا سایر متخصصان مجرب و متخصص ، توسط جلوگیری از رشد فولیکول های (Follicles) موهای جدید کار می کنند. برای اکثر افراد ، لیزر موهای زائد صورت بی خطر است. این روش همچنین به هیچ گونه عوارض جانبی طولانی مدتی را با خود به همراه ندارد.

هنوز بحث در مورد عوارض لیزر موهای زائد صورت زیاد است. اگرچه عوارض جانبی موقتی و جزئی ممکن است بعد از انجام لیزر مشاهده شود ، عوارض دیگر نادر است. فراتر از آن ، هرگونه ادعایی در مورد آسیب به سلامت در طولانی مدت بی اساس است.

برخی عوارض جانبی جزئی شایع است

لیزر موهای زائد با استفاده از لیزرهای کوچک و پر حرارت انجام می شود. لیزر صورت ممکن است بلافاصله پس از استفاده عوارض جانبی موقتی را برای شما ایجاد کند. تحریک پوستی و تغییر رنگدانه های پوستی رایج ترین عوارض جانبی است.

قرمزی و سوزش

از جمله عوارض لیزر موهای زائد صورت می تواند تحریک موقتی پوست باشد. همچنین ممکن است در ناحیه تحت درمان ، قرمزی کمی و کمی تورم مشاهده کنید. هنوز هم این تأثیرات اندک است. آنها غالباً همان تأثیراتی هستند که شما ممکن است بعد از اعمال سایر شیوه‌های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون ، دچارشوید.

laser hair removal treatment 1024x475 - عوارض لیزر موهای زائد صورت
مقایسه تاثیر لیزر موهای زائد با سایر شیوه‌های رایج

متخصص پوست شما ممکن است قبل از لیزر از بی حسی موضعی استفاده کند تا این اثرات به حداقل برسد.

تحریک پوست باید طی چند ساعت پس از لیزر از بین برود. برای کمک به کاهش تورم و هرگونه درد ، از بسته‌های یخ استفاده کنید. اگر علائمی فراتر از تحریک جزئی پوست مشاهده کردید یا اگر عوارض جانبی بدتر شود ، باید با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

تغییر رنگدانه‌های پوستی

یکی از عوارض لیزر موهای زائد صورت ممکن است مشاهده پوست کمی تیره یا روشن تر باشد. اگر پوستی روشن دارید ، احتمالا لکه های تیره پس از لیزر موهای زائد به وجود آید. برعکس در مورد افرادی که پوست تیره دارند ، ممکن است لکه های روشن تری را روی پوست ، مشاهده کنند. اما مانند تحریکات پوستی ، این تغییرات موقتی هستند و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیست.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

در ادامه کارشناسان مرکز زیبایی لادن ویدیویی را برای شما تهیه کردند که با استفاده از تصاویر سه بعدی و فیلمبرداری توسط دوربین های Slow motion نحوه عملکرد لیزر و طریقه حذف موهای زائد را با تصاویر آهسته برای شما توضیح خواهند داد. امیدواریم از تماشای این ویدئو بذت ببرید.


عوارض جانبی شدید بسیار نادر است

به ندرت ، لیزر موهای زائد می تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود. اگر از کیت های لیزر در منزل استفاده می کنید و یا از طرف پزشکی که آموزش ندیده و مجوز ندارد تحت درمان هستید، ریسک شما افزایش می یابد.

ز شامل موارد زیر است:

  • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: بعضی اوقات این با ریختن مو پس از انجام لیزر اشتباه گرفته می‌شود
  • تغییر در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه شدید داشتید ممکن است در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشید.
  • جای زخم: این بیشتر در افرادی که استعداد جای جوش دارند وجود دارد.
  • تاول ها و پوست پوست شدن پوست: این اثرات ممکن است خیلی زود بعد از لیزر و قرار گرفتن در معرض آفتاب ایجاد شود.
risks of facial laser hair removal ladanbeauty 1 1024x683 - عوارض لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت

در مورد این عوارض جانبی با پزشک خود صحبت کنید. اگرچه آنها بسیار نادر هستند ، اما هنوز هم توصیه می‌شود که از عوارض و قدرت آنها آگاه باشید. در صورت بروز هر یک از این علائم بعد از لیزر مو ، با پزشک خود تماس بگیرید.

is.gdbitly.comtinyurl.com
لینک کوتاه این مفاله جهت اشتراک با سایرین

آیا می توان از لیزر موهای زائد در حین بارداری استفاده کرد؟

لیزر موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمی شود. این در درجه اول به این دلیل است که هیچ مطالعه ای تاکنون، ایمنی درمان های لیزر مو در دوران بارداری را اثبات نکرده است و از عوارض لیزر موهای زائد صورت در دوران بارداری به درستی خبر نداریم.

ممکن است شما قصد داشته باشید موهای زائد که در دوران بارداری رشد کرده اند ، را لیزر کنید. مناطق مشترک رشد مو شامل سینه و معده است. با این وجود ، در بیشتر موارد ، این موها به خودی خود می‌ریزند ، بنابراین اگر منتظر پایان بارداری خود باشید ، دیگر به هیچ لیزری نیاز ندارید.

اگر باردار هستید و به دنبال لیزر موهای زائد هستید ، منتظر بمانید تا بعد از زایمان. احتمالاً پزشک توصیه می کند چندین هفته صبر کنید تا ایمن باشد.

risks of facial laser hair removal ladanbeauty 3 - عوارض لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت

آیا لیزر موهای زائد باعث ابتلا به سرطان می شود؟

این موضوع که یکی از عوارض لیزر موهای زائد صورت بیماری سرطان است بیشتر شبیه یک افسانه است. در حقیقت ، براساس بنیاد مراقبت از پوست ، بعضی اوقات حتی از لیزر برای درمان برخی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود.

از لیزرهای مختلفی برای درمان آفتاب و چین و چروک استفاده می شود. لیزرهای مورد استفاده در برداشتن مو یا سایر روشهای پوستی دارای حداقل تشعشع هستند. به علاوه ، حداقل مقدار در سطح پوست بررسی می شود. بنابراین ، لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان را ندارد.

آیا لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود؟

همچنین افسانه ای دیگر وجود دارد که از دیگر عوارض لیزر موهای زائد صورت ناباروری است . فقط سطح پوست توسط لیزرها تحت تأثیر قرار می گیرد ، بنابراین حداقل اشعه حاصل از لیزر موهای زائد نمی تواند به هیچ یک از اعضای بدن شما نفوذ کند.

اگر در حال حاضر باردار هستید و به انجام لیزر دارید با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی صحبت کنید.

risks of facial laser hair removal ladanbeauty 1 - عوارض لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت

سخن آخر

به طور کلی ، لیزر موهای زائد برای بیشتر افراد بی خطر و مؤثر است. اما برای احتیاط و پیشگیری از هرگونه عوارض لیزر موهای زائد صورت، شما نباید این عمل را در نزدیکی چشم یا در دوران بارداری انجام دهید. در صورت بروز علائم نادر بعد از استفاده از لیزر موهایی زائد ، به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین بدانید که این روند تضمین حذف دائمی موهایزائد نیست. ممکن است شما به دفعات مکرر از لیزر نیاز داشته باشید.

تجربه شما

همانطور که در ترجمه مقاله وبسایت Healthline گفته شد هنوز تحقیقات لازم برای اثبات عوارض لیزر در زمان بارداری صورت نگرفته، چنانچه شما تجربه استفاده از لیزر را در زمان بارداری داشتید و یا با این موضوع برخورد کرده اید برای ما و سایر کاربران مرکز زیبایی لادن در میان بگذارید.

همچنین چنانچه سوال دیگری در مورد لیزر موهای زائد دارید که جواب آن را در این مقاله یافت نکردید برای ما بنویسید تا کارشناسان مرکز زیبایی لادن ابهامات شما را بر طرف کنند.

تعداد کلمات مقاله عوارض لیزر موهای زائد صورتمنبع مقاله
1162 کلمهhealthline.com
مرکز زیبایی لادن

دانلود نسخه PDF این صفحه

چنانچه نیاز به دسترسی آفلاین یا قصد پرینت این مقاله را دارید، می‌توانید با لمس دکمه زیر این مقاله را با فرمت PDF دانلود کنید.