زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

چنانچه قصد به انجام لیزر موهای زائد بیکینی را دارید و ابهاماتی همچون عوارض لیزر بیکینی (What are the risks of bikini laser hair removal) را در سر دارید و یا اینکه می خواهید بدانید لیزر موهای زائد در منطقه بیکینی دقیقا چیست؟ مانند هر سایر روش‌های حذف موهای زائد و به خصوص رفع دائمی موهای زائد در این قسمت ظریف بدن ، توصیه می شود از مراکز لیزر مجاز با تاییدیه پزشکی استفاده کنید. بنابراین ، پیروی از توصیه های متخصصان کاملاً ضروری است تا لیزر موهای زائد موثر و مقرون به صرفه باشد.

با مرکز زیبایی لادن همراه باشید تا در این مقاله ما با جزئیات به تجزیه و تحلیل این سوال که آیا لیزر ناحیه تناسلی عوارض دارد؟ می پردازیم.

لیزر بیکینی چیست؟

برای درک این روش از حذف موهای زائد بدن و اینکه این روش از چه مراحلی تشکیل شده است ، ما شک و تردیدهای رایجی که در بین مراجعین وجود دارد را برای شما حل می کنیم:

مزایا، معایب و عوارض لیزر بیکینی

از مزایای آن ، به این می‌توان اشاره کرد که روشی است که باعث می شود حداقل چند سال موهای زائد از بین برود و برای همیشه نابود شود. از جمله معایب آن مدت زمان انجام لیزر که می تواند پروسه حذف موهای زائد تا 8 جلسه ادامه پیدا کند.

What are the risks of bikini laser hair removal 3 1024x369 - عوارض لیزر بیکینی
عوارض لیزر بیکینی

اما با توجه به شک و تردیدهایی که در بین مراجعین مرکز زیبایی لادن وجود دارد، مرکز زیبایی لادن با لیگیا گراو (Ligia Grau) ، فارغ التحصیل رشته پزشکی زیبایی شناسی تماس گرفت ، تا سعی کرده باشیم حداقل از جنبه حرفه ای و آکادمیک پاسخگوی سوالات شما باشیم. در ابتدا ، دکتر گراو به ما هشدار می دهد که یکی از اصلی ترین مشکلات این سیستم این است که اغلب مراجعین به مراکز زیبایی مراجعه می‌کنند که در آن دستگاه‌های لیزر و خدمات لیزر زیر نظر متخصصان پزشکی نیست و توسط اپراتورهایی صرفا با دانش تجربی انجام می‌شود.

دکتر گراو توضیح می دهد: “عوارض لیزر بیکینی، می تواند به خاطر اپراتور بی تجریه و بدون دانش علمی لیزر باشد که می تواند باعث ایجاد سوختگی دردناک و ناخوشایند شود ، که یا اعمال فشار زیاد دستگاه لیزر انجام می‌شود یا با طولانی شدن مدت زمان لیزر و قرار گرفتن پوست در معرض نور شدید لیزر.” به همین دلیل است که وی توصیه می کند “اگر سلامتی شما برایتان اهمیت زیادی دارد و نمی خواهید دچار عوارض لیزر شوید فقط به مراکز لیزر دارای پزشک متخصص مراجعه کنید.”

لیزر موهای زائد به هیچ وجه سرطان زا نیست.

Dr. Ligia Grau


در هر صورت ، دکتر گراو خاطرنشان می کند: “بیشتر از سوختگی سطحی پوست ، که بدون شک آزاردهنده است ، تا زمانی که ما پوست بیمار را به درستی ارزیابی کنیم ، لیزر بیکینی خطرات و عوارض بیشتری ندارد.” برای مثال دکتر گراو ارتباط بین ظاهر ملانوما – سرطان پوست – و استفاده از لیزر بیکینی را کاملا رد کرد.

“به دلیل مدت زمان در معرض لیزر قرار گرفتن و تمرکز لیزر بر روی مناطق خاص، پرتوهای لیزر مورد استفاده هیچ تاثیری روی ماده ژنتیکی سلولهای پوستی نسبت به یک موج رادیویی FM ندارند ، که تقریبا تغییر ظاهری ملانوما را غیر ممکن می‌کند.” با این وجود ، حتی در صورت استفاده صحیح، در مواردی که پوست بسیار حساس دارد ، لیزر بیکینی می تواند تا حدودی دردناک باشد. “نکته توصیه شده در این موارد استفاده از کرم بی حسی موضعی قبل از جلسه انجام لیزر است.”

آیا لیزر بیکینی بیشتر از سایر نواحی بدن درد دارد؟

هنگام انجام درمان لیزر موهای زائد ، حسی که دارید درد آرام و بسیار جزئی و البته کوتاهی است دردی که بسیار کمتر از سایر شیوه‌های حذف موهای زائد بدن مانند وکس و … است. با این حال ، این درد به فرد و آستانه تحمل آنها بستگی دارد.

علاوه بر این ، درد ناشی از لیزر به منطقه ای که لیزر در آن انجام می شود نیز بستگی دارد. مثلا مناطقی که بیشترین تعداد گیرنده های عصبی را دارند. بنابراین ، در جایی که بیشترین درد احساس می‌شود، در زیر بغل ، کشاله ران و دستگاه تناسلی (ناحیه بیکینی) قرار دارد.

What are the risks of bikini laser hair removal 4 min - عوارض لیزر بیکینی
عوارض لیزر بیکینی

آیا هنگام قاعدگی انجام این کار درست است؟

به دلایل بهداشتی و جلوگیری از عوارض لیزر بیکینی، توصیه می شود انجام لیزر موهای زائد را به زمان دیگر که شما در دوره قاعدگی نیستید، انجام دهید. با نزدیک شدن به تخمک گذاری ، حساسیت پوست خانم ها معمولاً بیشتر می‌شود، بنابراین عوارض لیزر بیکینی به نوبه خود افزایش می یابد.

هر جلسه معمولاً چقدر طول می کشد؟

مدت زمان هر جلسه به اندازه منطقه بستگی دارد. در لیزر بیکینی ، ناحیه تناسلی به همراه کشاله ران ، حدود 30 دقیقه طول می کشد تا انجام شود. اگر علاوه بر این موارد ، می خواهید منطقه خط بیکینی را نیز لیزر کنید 5 دقیقه دیگر هم به زمان قبلی اضافه کنید.

آیا بهداشتی است؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، لیزر موهای زائد لیزر در ناحیه بیکینی کاملاً بهداشتی است تا زمانی که شما در دوره قاعدگی نباشید. به همین ترتیب ، این امر باعث می شود كه ناحیه تمیز نگه داشته شود و موهای شما قوی تر نشوند.

لیزر بیکینی در چه زمانی بهتر است؟ تابستان یا زمستان؟

لیزر موهای زائد بهتر است با بدن برنزه انجام نشود. در نتیجه توصیه می شود در مواقعی که در معرض نور آفتاب نیستید، جلسات لیزر خود را شروع کنید ، اگرچه با فناوری و دستگاه‌های جدیدی که امروزه در مرکز زیبایی لادن استفاده می کنیم پزشکان متخصص ما می‌توانند موهای شما را در تمام اوقات سال بدون خطر اضافی لیزر کنند.

Ladan Beauty Center 4 1024x683 - عوارض لیزر بیکینی
مرکز زیبایی لادن

3 نوع خدمات لیزر در ناحیه بیکینی ارائه می‌شود

  • لیزر معمولی
  • لیزر برزیلی
  • لیزر هالیوودی

لیزر معمولی

این ناحیه بین ران و ناحیه بیکینی است ، بدون رفتن به عمق، فقط ناحیه بیرون از بیکینی و موهای بیرون از بیکینی.

لیزر برزیلی

در این روش بخشی از ناحیه بیکینی را شامل می شود ، که عمیق تر از روش معمولی است. این روش مناسب افرادی است که می خواهند در لباس شنا بسیار کوچک بپوشند یا برای افرادی که می خواهند موهای زائد را بیشتر از میزان روش عادی از بین ببرند.

برای کسانی که نمی خواهند تمام موهای زائد این منطقه را از بین ببرند ، لیزر برزیلی بسیار مناسب است. هم اکنون لیزر برزیلی، محبوب ترین نوع لیزر موهای زائد بیکینی است.

لیزر هالیوودی

در لیزر هالیوودی ، موهای زائد منطقه بیکینی کاملاً برداشته می شوند. در نتیجه ، پوستی کاملاً نرم و صاف به دست می آید.

همانطور که گفتیم عوارض لیزر بیکینی تقریبا صفر و کاملاً بی خطر است و در صورت ظاهر شدن مجدد برخی موها ، بسیار روشن تر و کم رنگ تر از قبل خواهند بود.

سخن آخر

لیزر موهای زائد به طور کلی برای ناحیه بیکینی بی خطر هستند (در زمانهای خارج از دوره قاعدگی)، اما می توانید با انجام تحقیقات و پیدا کردن مراکز لیزر مجاز و مشاوره با پزشکان متخصص، خطر و عوارض لیزر بیکینی ، را به حداقل رساند. مرکز زیبایی لادن از سه پزشک متخصص پوست و مو مطرح کشور در خدمات خود بهره می‌برید، شما می‌توانید با ما تماس حاصل فرمایید، شرایط و ویژگی‌های پوستی خود را بیان کنید و مشاوره رایگان در زمینه لیزر موهای زائد را دریافت کنید. این فرصت را از دست ندهید!

تعداد کلمات مقاله عوارض لیزر بیکینیمنبع
1232 کلمهeldiario.es
تهیه شده در تحریریه مرکز زیبایی لادن

دسترسی آفلاین به این مقاله

جهت دانلود نسخه PDF این مقاله دکمه روبرو را لمس کنید.