زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه

سوال همیشگی… بهترین روش برای رفع موهای زائد چیست؟ ، آیا بهترین روش لیزر موهای زائد واژن (Laser vaginal hair removal) است؟ ، نظر متخصصان چیست؟ ، چه فوایدی دارد؟ چه از نظر زیبایی شناسی و چه در جهت کسب راحتی ، برداشتن موهای زائد به یک روال همیشگی برای زنان و مردان تبدیل شده است. و با وجود گزینه های بیشماری که بازار ارائه می دهد ، لیزر موهای زائد با در نظر گرفتن نتایج به بهترین روش رفع موهای زائد تبدیل شده است. در ادامه تمام ابهامات شما را در این مورد برطرف خواهیم کرد!

زنان بیشتر از مردان از این تکنیک استفاده می کنند ، زیرا اگر آن را با روش های سنتی تر (مثلا تیغ ، واجبی یا کرم موبر) مقایسه کنیم ، به معنای واقعی کلمه صرفه جویی در زمان شما را به همراه دارد، علاوه بر اینکه مانع از تقویت موهای زائد واژن می شود. همچنین باید این نکته را نیز در نظر بگیریم که لیزر موهای زائد بیکینی کمترین عوارض را دارد، زیرا مستقیماً به ملانین موهای زائد حمله می کند.

لیزر کردن موهای زائد واژن یا نکردن؟

اگرچه درست است که شیوه رفع موهای زائد موضوعی که باعث ایجاد اختلاف نظر در بین متخصصان می شود ، اما وکس ناحیه تناسلی یکی از روش های محبوب است. از طرف دیگر ، ما صاحبنظران زیادی را داریم که تاکید دارند موهای زائد واژن نباید به طور کامل حذف شوند زیرا که عدم وجود مو می تواند منجر به عفونت شود.

در حالی که اکثریت بزرگ دیگری از متخصصان اطمینان می دهند که وجود موهای زائد فقط در زمان نیاکان ما ضروری بود ، اما امروز این امر ضروری نیست و باعث تعریق بوی ناخوشایندی در ناحیه موهای زائد می‌شود. از تجربیات ما در زمینه اپیلاسیون ناحیه صمیمی ، از Esseda آنها اپیلاتوراسیون کامل را توصیه می کنند ، زیرا مو میکروب ها و باکتری ها را به ارمغان می آورد ، و از بین بردن همان باعث کاهش این خطرات می شود.

Laser vaginal hair removal 1 1024x550 - لیزر موهای زائد واژن
لیزر موهای زائد واژن

انواع لیزر موهای زائد بیکینی

در هر صورت ، باید این نکته را در نظر بگیریم که انواع مختلفی برای لیزر موهای زائد واژن وجود دارد که برخی از آنها را در ادامه معرفی می‌کنیم:

  • لیزر خط بیکینی: این نوع لیزر شامل موهای زائدی است که بیرون از “خط بیکینی” قرار دارند.لیزر خط بیکینی ، بیشترین تقاضا را در بانوان دارد افرادی که می خواهند هنگام استفاده از لباس شنا ، نگرانی موهای زائد خود نباشند.
  • لیزر بیکینی برزیلی: در این حالت ، موهای زائد بسیار گسترده تر لیزر خط بیکینی است و نه تنها موهایی که مطابق با خط بیکینی هستند را حذف می‌کند ، بلکه بخش اعظمی از به اصطلاح “Mount of Venus” نیز برداشته می شود.
  • لیزر بیکینی هالیوودی: از بین بردن تمام موهای زائد واژن.
Bikini Laser Hair Removal 5 - لیزر موهای زائد واژن
انواع لیزر بیکینی

لیزر الکساندرایت (Alexandrite Laser)

موثرترین روش برای لیزر موهای زائد واژن ، لیزر الکساندرایت (به اشتباه لیزر الکساندریت) است ، زیرا برخلاف انواع دیگر لیزر ، قادر است تقریباً همه انواع مو را با ملانین از بین ببرد ، زیرا انرژی مورد استفاده فقط برای ملانین موجود در موها قدرتمند است و بر ملانین پوست تأثیر می گذارد. از طرف دیگر ، به خاطر داشته باشید که لیزر دیود (Diode Laser) از عمق بیشتری برخوردار است و می تواند ظاهر لکه ها را تحریک کند یا باعث ایجاد سوختگی های عمیق تر بر روی پوست شود.

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات لازم که برای از لیزر موهای زائد واژن ، در هر فرد متفاوت متفاوت است. آنچه مشخص است این است که افرادی که به دلیل مشکلات هورمونی از هیرسوتیسم رنج می برند ، ناپایدارتر هستند ، بنابراین نیاز به جلسات بیشتری دارند. در این حالت ، لیزر الکساندرایت تبدیل به یک روش طولانی مدت برای از بین بردن موها می شود ، بنابراین نمی توان به راحتی تمامی موهای زائد این افراد را برطرف کرد. اگرچه این نکته را نیز باید در نظر داشت که در بیشتر موارد نتیجه لیزر می تواند قطعی باشد ، مگر اینکه مشکل هورمونی ایجاد شود.

متوسط ​​معمولاً بین 6 تا 8 جلسه نیاز است اما اگر موهای شما بسیار روشن باشد ، پوست شما بسیار تیره است یا اگر از نوعی مشکل هورمونی رنج می برید ، می تواند تعداد این جلسات افزایش یابد. در همه این افراد ، استفاده از لیزر الکساندرایت برای لیزر موهای زائد واژن نتایج بسیار رضایت بخشی را ارائه می دهد ، تا زمانی که مراجعین از دستورالعمل های ذکر شده پزشکان مرکز زیبایی لادن پیروی کنند.

قبل از انجام لیزر موهای زائد وضعیت شما توسط پزشکان مرکز زیبایی لادن آنالیز می‌شود ، که باعث می شود شما قبل از انجام هرگونه عمل ، از نتیجه لیزر و تعداد جلسات مورد نیاز آگاه شوید.

Ladan Beauty Center 4 1024x683 - لیزر موهای زائد واژن
مرکز زیبایی لادن

فیلم لیزر موهای زائد واژن

در ادامه فیلمی را تهیه کردیم برای شما که به صورت 3D و انیمیشن نحوه انجام لیزر را برای شما توضیح می‌دهد.

لیزر موهای زائد واژن درد دارد؟

در مرکز زیبایی لادن برای خدمات لیزر از تجهیزات جدید و مدرن تحت برند MeDioStar استفاده می کنیم. تجهیزات ما از ویژگی خاصی برخوردار هستند ، سر آن با سلفون پوشانده شده است و می تواند با ژل خنک کننده به دمای بین -6- تا -9 درجه برسد ، با این کار احساس ناراحتی و گرمای ناشی از لیزر بسیار کاهش می یابد ، شما متوجه تحرکات جزئی روی پوست خود خواهید شد اما کاملاً قابل تحمل است.

عوارض لیزر موهای زائد واژن

به دلیل میزان حساسیتی که منطقه بیکینی دارد ، به هیچ وجه روش های خاص برای رفع موهای واژن توصیه نمی شود. اگر می خواهید از تحریک یا فولیکولیت ناشی از سایر روش های رفع مو جلوگیری کنید ، توصیه می کنیم لیزر موهای زائد را تحت نظر پزشکان و متخصصان مجرب انجام دهید. در لیزر موهای زائد شما می‌توانید از کاهش دائمی موهای زائد خود مطمئن باشید، بنابراین مشکلات مرتبط با سایر روش های رفع موهای زائد را دیگر هرگز نخواهید داشت.

Laser vaginal hair removal 6 - لیزر موهای زائد واژن
لیزر موهای زائد واژن

دستورالعمل های لازم قبل از لیزر موهای زائد واژن

  1. شما باید منطقه بیکینی را اصلاح کنید، به هیچ وجه از روشهایی استفاده نکنید که موها را از ریشه جدا می کند.
  2. آفتاب نگیرید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
  3. در هنگام مراجعه به مرکز زیبایی لادن برای انجام لیزر بدون کرم ، روغن … بر روی پوست خود باشید.
  4. اگر قبل از جلسه درمانی تحت معالجه پزشکی قرار گرفته اید یا دارویی خاصی را مصرف کردید، به ما اطلاع دهید که بدانیم آیا لیزر موهای زائد با داروی مصرفی شما سازگار است.
  5. به ما اطلاع دهید که آیا نزدیکی این منطقه خالکوبی دارید یا خیر. متخصصین مرکز زیبایی لادن آن را کاملا می‌پوشانند و اقدامات احتیاطی انجام می‌شود ، زیرا نور لیزر نباید به پوست تتو شده برخورد کند.

دستورالعمل های لازم بعد از لیزر موهای زائد واژن

  • با آلوئه ورا پوست منطقه لیزر شده را آبرسانی کنید
  • هنگام دوش گرفتن از آب داغ برای جلوگیری از تحریک پوست خودداری کنید و تا حد امکان از صابون استفاده نکنید.

سخن آخر

به طور خلاصه ، لیزر موهای زائد واژن در بین روش های درمانی که امروزه در بازار مشاهده می کنیم نتیجه بهتری را در بر خواهد داشت، لیزر موهای زائد الکساندرایت نیز برای جلوگیری از بروز عوارض به خصوص در ناحیه آلت تناسلی پیشنهاد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مرکز زیبایی لادن تماس بگیری و به طور رایگان توسط کارشناسان ما مشاوره شوید.

تعداد کلمات مقالهمنبع
1249 کلمهEnfemenino.com
تهیه شده در تحریریه مرکز زیبایی لادن

دانلود نسخه آفلاین

با لمس دکمه زیر می‌توانید نسخه آفلاین (PDF) این مقاله را دریافت کنید.