زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه

موهای زائد یک معضل دردسر ساز است و شاید تنها راه حل دائمی آن نیز لیزر موهای زائد صورت (Laser Facial Hair Removal) باشد. موهای زائد صورت نه تنها از نظر زیبایی شناختی ، بلکه می تواند نشانه ای از مشکلات هورمونی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد که البته نیاز به معالجه پزشکی دارد که این سندرم معمولا مسئول ظاهر غیر معمول موها و تراکم آنها بر روی صورت است.

همچنین علت این موهای زائد می تواند ناشی از استفاده قبلی از خدمات لیزر باشد، لیزرهایی که از فناوری هایی مانند دیودها استفاده می کنند ، که شما را مجبور به اصلاح موهای زائد می کند و همین امر این باعث رشد مو در بسیاری از قسمت های صورت می شود.

دلیل افزایش موهای زائد در صورت چیست؟

Laser facial hair removal 5 - لیزر موهای زائد صورت
افزایش موهای زائد در صورت

موهای زائد صورت اکثرا روی لب فوقانی ، یعنی سبیل و یا در ابروها بیشتر دیده می شوند. ، هنگامی که مو شروع به رشد روی چانه و به سمت گردن می کند یا در ناحیه گیجگاه فراوان می شود ، این ها همه نشانه و علامت هیرسوتیسم (Hirsutism) است. افرادی که دچار این معضل هستند، بدون تمایز ، از موهای زائد در سراسر صورت خود رنج می‌برند.

البته سن نیز عامل بسیار مهمی است که حتما باید در نظر گرفته شود. اگرچه زنانی وجود دارند که از کودکی به هیرسوتیسم مبتلا هستند ، اما این مشکل معمولاً بر کسانی که از نظر هورمونی ناپایدار هستند ، تأثیر می گذارد ، به خصوص هنگامی که آنها هنوز در مرحله توسعه هورمون‌های خود هستند. اگرچه معمولاً زمان زیادی طول می‌کشد تا رشد مو روی صورت شروع می شود و از 30-40 سالگی نیز موهای زائد صورت بیشتر می شود.

لیزر موهای زائد صورت و گردن

بنابراین ، وقتی از موهای زائد صورت رنج می بریم ، این سوال برای مهم به ما به وجود می‌آید: راه حل چیست؟ … و اگر راه حلی باشد ، بهترین روش رفع موهای زائد صورت چیست؟

از بین بردن موهای صورت بسیار توصیه می شود ، زیرا پوست صورت برای محافظت از خود نیازی به مو ندارد. موثرترین روش برای از بین بردن آن ، لیزر موهای زائد صورت الکساندریت (Alexandrite) است ، زیرا برخلاف انواع دیگر لیزر ، قادر به از بین بردن انواع مو بر روی انواع پوست است ، تا زمانی که مو از ملانین برخوردار باش زیرا که لیزر رنگ‌ها را متوجه می‌شود ، زیرا انرژی استفاده از آن فقط به ملانین موجود در مو منتقل می شود بدون اینکه ملانین را در پوست تحت تأثیر قرار دهد.

از طرف دیگر باید در نظر داشت که لیزر دیود از عمق بیشتری برخوردار است و می تواند لکه ها پوستی را تحریک کند یا باعث ایجاد سوختگی های عمیق تر بر روی پوست می شود.

Laser facial hair removal 8 1024x682 - لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت و گردن

لیزر موهای زائد صورت دخترانه

سن ایده آل برای شروع درمان با لیزر موهای زائد صورت الکساندرایت (Alexandrite) از 23 سالگی است زیرا در این سن بانوان از نظر هورمونی بسیار پایدار هستند. اگرچه ، درست است که هرچه زودتر درمان و لیزر موهای زائد شروع شود ، هر چه زودتر انجام شود زودتر به پایان می رسد.

فواید لیزر الکساندریت

فواید اصلی این نوع لیزر این است که اجازه می دهد موهای صورت به طور مستقیم از بین برود ، بدون آنکه بین جلسات اصلاح شوند. یعنی به جای تشویق رشد آنها مانند سایر لیزرها ، از بین رفتن موها از جلسه اول شروع می گذارد. از طرف دیگر ، با ایجاد گرمای مورد استفاده ، تحریک مولکول های آب و کلاژن ، باعث بهبود در هیدراتاسیون و صافی اپیدرم صورت می شود و بافت پوست را نیز احیا می کند.

جنبه دیگری که باید در نظر گرفته شود ، زمان بین جلسات انجام لیزر موهای زائد صورت است. اگرچه ما در قسمت های دیگر بدن مانند لیزر پاها یا لیزر بیکینی حاشیه شش هفته ای را در نظر می‌گیریم ، اما موهای صورت هر 4 هفته به بررسی نیاز دارند ، زیرا سطح بالاتری دارد و مسیر رشد موها بسیار کوتاه تر است. همچنین استفاده از سایر شیوه های رفع موهای زائد برای از بین بردن موهای صورت مانند موچین ، نیز می تواند بر ظاهر پوست و ایجاد جوش ها تاثیر بگذارد.

Laser facial hair removal 10 - لیزر موهای زائد صورت
فواید لیزر الکساندریت

آیا لیزر موهای الکساندریت برای از بین بردن موهای صورت مناسب است؟

پاسخ بله است. رفع موهای زائد صورت راه حلی دارد و این راه حل لیزر موهای زائد الکساندرایت Alexandrite است ، زیرا فناوری آن نسبت به سایر لیزرها موثرتر است.

لیزر موهای زائد صورت چند جلسه است؟

تعداد جلسات لازم که برای از بین بردن موهای زائد صورت در هر فرد متفاوت است. آنچه مشخص است این است که افرادی که به دلیل مشکلات هورمونی از هیرسوتیسم رنج می برند ، ناپایدارتر هستند ، بنابراین نیاز به جلسات بیشتری دارند. در این حالت ، لیزر Alexandrite به روشی طولانی مدت برای از بین بردن مو تبدیل می شود ، بنابراین نمی توان با قاطعیت از رفع موهای زائد دائمی صحبت کرد اما کاهش مداوم مو را می‌توان انتظار داشت. اگرچه این نکته را هم باید در نظر داشت که در بیشتر موارد لیزر موهای زائد صورت می تواند یک راه حل قطعی باشد ، مگر اینکه مشکل هورمونی در فرد وجود داشته باشد.

شما می‌توانید با کارشناسان مرکز زیبایی لادن تماس حاصل فرمائید و با مشاوره و توصیه پزشکان با توجه به وضعیت هورمونی بدن شما و آناتومی پوست شما از نحوه انجام لیزر موهای زائد صورت و تعداد جلسات مورد نیاز شما با خبر شوید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت

آیا هنگام انجام این نوع لیزر عوارض نیز برای آن وجود دارد؟ مانند سایر شیوه های درمانی برای لیزر موهای زائد نیز ، موارد منع استفاده از خدمات لیزر و عوارض کوتاه مدت وجود دارد ، اما با رعایت دستورالعمل هایی که توسط پزشکان مرکز زیبایی لادن به شما توصیه می شود ، می توان از آنها جلوگیری کرد.

به عنوان مثال ،شیوه صحیح پاک کردن آرایش و اینکه پوست در روز جلسه انجام لیزر حتما آبرسانی شده باشد. همچنین باید در نظر داشته باشید که از دستمال برنزه اجتناب کنیم زیرا آنها می توانند باعث ایجاد سوختگی روی صورت شوند ، زیرا باعث می‌شود لیزر روی پوست تاثیر نداشته باشد و جذب محصول شود. و علاوه بر این ، لازم است از اشعه ماوراء بنفش ساطع شده از خورشید پرهیز کنید. با رعایت نکات ایمنی و توصیه های پزشکان مرکز زیبایی لادن لیزر الکساندریت Alexandrite عوارضی به همراه نخواهد داشت و لکه ای را روی پوست شما ایجاد نمی کند ، زیرا عمق لیزر الکساندرایت اصلا اجازه ایجاد عوارض را نمی دهد.

لیزر موهای زائد صورت آقایان

از نظر زیبایی یا حتی راحتی ، مردان خیلی بیشتر و بیشتر از بانوان اصلاح می کنند. و یکی از موثرترین شیوه های رهایی از شر موهای زائد لیزر است. در حالی که ریش روی صورت پدید می‌آید، موهای بدن نیز زیادتر می‌شود. در بین شیوه‌های رفع موهای زائد آقایان بیشتر از لیزر استفاده می‌کنند. یکی از فواید لیزر در آقایان عرق کمتر در هنگام ورزش کردن است.

Laser facial hair removal 6 1024x683 - لیزر موهای زائد صورت
لیزر موهای زائد صورت آقایان

مردانی که بیشتر به لیزر موهای زائد صورت علاقه دارند معمولاً بیشتر به وزن و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند. کانون زیبایی شناسی ، عضلات براق کننده را برای زیبایی مردان پیشنهاد می کند ، و “چنانچه بدن فرد مو داشته باشد ، این زیبایی بی توجه می ماند”. برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر موهای زائد مردان می‌تواند مقالات مربوط به لیزر آقایان را در وبسایت مرکز زیبایی لادن مطالعه کنید.

لیزر موهای زائد صورت درد دارد؟

جنبه دیگری که باید در نظر بگیرید این است که آیا لیزر روی صورت می تواند به صورت شما صدمه بزند و یا باعث درد شود. میزان قدرتی که در لیزر الکساندریت برای از بین بردن موهای صورت استفاده می شود ، عمق کمی دارد ، زیرا موهای زائد صورت بسیار سطحی است. به همین دلیل استفاده از لیزر بر روی صورت بسیار کمتر از سایر قسمتهای بدن درد دارد. در سایر نواحی بدن از قدرت بالاتری از لیزر استفاده می شود زیرا ریشه مو عمیق تر است.

برای همه این موارد ، استفاده از لیزر Alexandrite برای رفع موهای زائد نتایج بسیار رضایت بخشی را ارائه می دهد ، تا زمانی که بیماران از این دستورالعمل و توصیه های پزشکان مرکز زیبایی لادن پیروی کنند. اگر موهای زائد بعد از انجام جلسه لیزر موهای زائد صورت مجددا ظاهر شود ، هیچ اقدامی نباید انجام شود و حتما بایستی به مرکز زیبایی لادن مراجعه کنید تا بلافاصله پزشکان متخصص جزئیات این مسئله را بررسی کنند ، زیرا ممکن است تمام مراحل بعدی درمان نیز تغییر کند.

لیزر موهای زائد صورت در دوران بارداری

یکی از سوالات پر تکرار در تماس‌های مشاوره ای مرکز زیبایی لادن انجام لیزر در زمان بارداری است، به همین دلیل همکاران ما در تحریریه مرکز زیبایی لادن مقاله ای را برای شما تهیه کردند که به تمامی سوالات شما درباره لیزر موهای زائد صورت در بارداری پاسخ می‌دهد. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد.

لیزر موهای زائد بدن تبادل نظر

چنانچه با مطالعه این صفحه همچنان سوالات و ابهاماتی برای شما وجود دارد که نیاز به پاسخ دارد می‌توانید یا مستقیما با کارشناسان مرکز زیبایی تماس بگیرید و پاسخ خود را پیدا کنید و یا در بخش کامنت‌های همین صفحه سوالات و یا حتی تجربیات خود درباره استفاده از لیزر موهای زائد صورت را برای ما و سایر کاربران وبسایت مرکز زیبایی لادن یادداشت کنید.

تعداد کلمات مقاله لیزر موهای زائد صورتمنبع
1558 کلمهEnfemenino.com
تهیه شده در تحریریه مرکز زیبایی لادن

دانلود نسخه آفلاین این مقاله

جهت دانلود دکمه زیر را لمس کنید