زمان تقریبی مطالعه: 8 دقیقه

لیزر موهای زائد بدن (Laser Hair Removal Full Body) یکی از شیوه های رفع موهای زائد است که محبوبیت بسیاری دارد. از بین بردن موهای بدن یا صورت آن هم به شکل دائمی رویای بسیاری از خانم‌هاست. اما لیزر روش زمان بری است و به همین دلیل است که هنوز هم بسیاری از خانمها ترجیح می دهند از موم استفاده کنند یا یک اپیلاتور برقی بخرند.

آنچه در این مطلب خواهید خواند نمایش محتوا

اما اگر شما هنوز در این زمینه تصمیم نگرفتید، ما سعی خواهیم کرد تا شک و تردیدهای شما را برطرف کنیم. اگرچه بسیاری از سلبریتی ها در حال حاضر پویش عدم اصلاح را شروع کردند مخصوصا در ناحیه زیر بغل (علی‌رغم اینکه این موضوع خلاف اصول بهداشت فردی می‌باشد) ، اما اکثر زنان همچنان تصمیم دارند موهای زائد بدن و صورت خود را از بین ببرند تا با گرم شدن هوا ، از حس رهایی و بهداشت همیشگی لذت ببرند.

لیزر موهای زائد بدن چگونه است؟

دکتر مانوئل ایگلسیاس پاون (Doctor Manuel Iglesias Pavón) ، مدیر پزشکی مجموعه Hedonai ، به ما می گوید که:

لیزر موهای زائد “شامل انتشار با قدرت نور است که از موها به عنوان یک ماده رسانا برای رسیدن به فولیکول مو استفاده می کند ، جایی که توسط ملانین موجود در مو جذب می شود و به حرارت تبدیل می‌شود، که باعث آسیب به فولیکول مو می‌شود “. با این حرارت ، فولیکول دیگر قادر به رویش مجدد مو نیست.

Doctor Manuel Iglesias Pavón

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

دکتر Josefina Royo de la Torre ، از انستیتوی پزشکی لیزر ، توضیح می دهد که به طور کلی از لیزر موهای زائد آزار دهنده نیست

با تشکر از دستگاه‌های جدید مجهز به سیستم خنک کننده ، که پوست را در محیطی خنک نگه می دارد و گرمای ناشی از لیزر را کاهش می دهد. رفع موهای زائد با لیزر. “البته نواحی حساس تر مانند زیر بغل نیز وجود دارد ، که در آن احساس درد بیشتر است که البته بستگی به آستانه درد هر بیمار نیز دارد. به همین دلیل کرمهای بی حسی وجود دارد که می توانند یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده شوند.

Dr. Josefina Royo de la Torre

به چند جلسه نیاز است؟

تعداد جلسات به عوامل مختلفی بستگی دارد: ناحیه مورد لیزر، ویژگی های موهای هر بیمار و دستگاه لیزر مورد استفاده. به طور کلی ، همه متخصصان موافق هستند که میانگین 8 جلسه برای انجام لیزر موهای زائد بدن نیاز است. که البته لیزر صورت به دلیل مسائل هورمونی موهای صورت پیچیده تر است.

آیا لیزر در هر بخشی از بدن انجام می‌شود؟

Underarm Laser Hair Removal 9 - لیزر موهای زائد بدن

تقریبا همه جا. به گفته مدیر پزشکی Hedonai ، لیزر فقط مخصوص مناطق خاصی از بدن نیست. علاوه بر این ، دکتر Josefina Royo de la Torre همچنین توصیه می‌کند که چنانچه پوست شما دارای تتو است بهتر است لیزر انجام ندهید، مگر اینکه ناحیه تتو شده لیزر نکنیم.”

آیا لیزر موهای زائد روشی قطعی است؟

بله و خیر. ژوزفینا رویو (Josefina Royo) ، معاون پزشکی موسسه پزشکی Laser Medical توضیح می دهد که:

روی پاها ، کشاله ران ، زیر بغل و … برای همیشه موهای زائد بدن را از بین می‌بریم ، خبر خوب این است که موهای نهفته وجود ندارد و بنابراین رفع موهای زائد به صورت دائمی خواهد بود. اگر موهای باقی مانده ای نیز وجود داشته باشد می تواند بعد از طولانی مدت جوانه بزند و با یک یا دو جلسه اضافی برطرف شود. “اما در مورد صورت ، صحبت کردن در مورد رفع موهای زائد به شکل دائمی پیچیده تر است.

Dr. Josefina Royo

طبق گفته پزشک “در صورت ما موهای بسیاری در حالت نهفته، بیشتر از آنچه که با چشم غیر مسلح دیده می شود داریم. بنابراین می توان گفت: برخی از موهای نهفته در طول عمر فعال شده و برخی هرگز فعالیتی از خود نشان نمی‌دهند ، بنابراین در ناحیه صورت به سختی می‌توان در مورد رفع دائمی موهای زائد صحبت کرد. همین اتفاق در دیگر نواحی بدن که وابسته به آندروژن هستند نیز صدق می‌کند.

لیزر موهای زائد بدن در زمان بارداری

لیزر موهای زائد در زنان باردار توصیه نمی شود (هیچ مطالعه قطعی در مورد عوارض لیزر موهای زائد بدن در زمان بارداری وجود ندارد ، اما متخصصان ترجیح می دهند لیزر در زمان بارداری انجام نپذیرد، و حتی نه در دوران شیردهی. علاوه بر این ، همانطور که دکتر ژوزفینا رویو توضیح می‌دهد

Laser Hair Removal Full Body 6 - لیزر موهای زائد بدن

در شرایط خاص ، مانند مصرف داروهای حساس کننده به نور ، ناراحتی از بیماری‌های التهابی یا عفونی در منطقه مورد نظر برای لیزر ، درمان با رتینوئیدهای خوراکی یا ناراحتی و عدم تحمل تابش نور لیزر، لیزر موهای زائد بدن توصیه نمی‌شود. “

Dr. Josefina Royo

توصیه های قبل و بعد از انجام لیزر؟

علاوه بر این که خود را در معرض تابش نور خورشید قرار ندهید ، متخصصان توصیه می کنند قبل و بعد از جلسه لیزر ، ناحیه لیزر شده را به خوبی مرطوب کنید. دکتر ژوزفینا رویو توصیه می کند:

بعد از 3-4 روز از داروهای مرطوب کننده مانند گلیسیرین و ترمیم کننده پوست مانند سرامیدها و آلانتوئین و ضد التهابات مانند آلوئه ورا استفاده کنید”.

Dr. Josefina Royo

لیزر موهای زائد بدن ضرر دارد؟

چنانچه لیزر موهای زائد بدن تحت نظارت متخصص و پزشکان مربوطه انجام شود، یک روش ایمن و موثر است ، به همین دلیل به شما توصیه می کنیم به مراکزی بروید که دارای پزشکان و پرسنل آموزش دیده باشد. ما قصد نداریم شما را فریب دهیم ، همیشه خطر سوختگی وجود دارد که عموماً سطحی بوده و جدی نیستند. برای جلوگیری از سوختگی و تاول حتما به مراکزی مراجعه کنید که خدمات لیزر تحت نظارت پزشک انجام می‌شود.

در فاصله بین جلسات ، چه کاری باید با موهایم انجام دهم؟

اگر تصمیم دارید که لیزر موهای زائد را انجام دهید ، باید روش هایی که موها را از ریشه ها بیرون می کشد را فراموش کنید. بله می توانید در فاصله بین جلسات از اصلاح استفاده کنید ، مخصوصاً در ابتدا که هنوز موهای زیادی دارید.

هزینه لیزر موهای زائد بدن

اختلاف در قیمت هایی که چشمگیر است و علاوه بر پیشنهادات یا تبلیغات ، به تجهیزات مورد استفاده نیز بستگی دارد. توصیه شده ترین کار این است که به مراکزی بروید که پزشکان متخصص و تجهیزات کافی داشته باشد. مرکز زیبایی لادن با استفاده از بروزترین دستگاه‌های لیزر ساخت آمریکا (دستگاه MeDioStar) و همچنین انجام تمام جلسات درمان تحت نظارت پزشکان متخصص آماده خدمت رسانی به مراجعین تهرانی می‌باشد. برای آگاهی از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با مرکز زیبایی لادن تماس بگیرید.

پاسخ به سوالات متداول از زبان دکتر راکل آندرو

لیزر موهای زائد بدن یکی از تکنیک هایی است که باعث ایجاد تحول در صنعت زیبایی شده است. این یک درمان بسیار گسترده است که در بسیاری از مراکز زیبایی انجام می شود اما همیشه با پرسنل مجرب و یا با ایمن ترین و مؤثرترین وسایل انجام نمی شود. دکتر راکل آندرو ، متخصص طب زیبایی و هماهنگ کننده پلتفرم لیزر ادمرما (Iderma) ، به برخی از ابهامات و شایعات دروغین در مورد لیزر موهای زائد بدن پاسخ می‌دهد.

لیزر موهای زائد با استفاده از نوری بسیار شدید که خاصیت عبور از ساختارهای بدن بدون آسیب به آنها، و متمرکز کردن تمام انرژی آن بر روی آن ساختارهای پوستی که سیاه رنگ هستند مانند ریشه مو که متمرکز است ، را دارد. این نور باعث تخریب فولیکول مو می‌شودمی شود.

سوالات شما (FAQ)

آیا لیزر به پوست آسیب می‌رساند و اینکه نسبت به سیستمهای سنتی از امنیت کمتری برخوردار است؟

لیزر موهای زائد ، به دست متخصص ، روشی ایمن است که موهای زائد را از بین می برد و به پوست آسیب نمی رساند. این امربر اساس اصل فوتوترمولیز انتخابی است که از طریق آن فولیکول های مو (که هدف لیزر هستند) بدون آسیب رساندن به سایر ساختارهای همسایه از بین می روند. این نکته را هم باید در نظر داشت که لیزر موهای زائد بدن، پرتویی نیست که در بدن باقی بماند و به همین دلیل در کوتاه مدت ، میان مدت یا طولانی مدت هیچ عواقب و عوارضی در سلامت عمومی شما ندارد.

Dr. Raquel Andreu

مانند روشهای دیگر است و موهای زائد را کاملا از بین نمی‌برد

مطالعات متعدد نشان می دهد که لیزر به طور دائم در درصد بالایی از موهای درمان شده و در اکثریت قریب به اتفاق موهای زائد را از بین می برد. فقط یک جلسه اضافی بعد از پایان دوره برای از بین بردن موهای نهفته لازم است. پس از آن ، بعد از لیزر موها آهسته تر رشد می کنند ، ریزتر ، سبک تر و بسیار کمتر هستند.

Dr. Raquel Andreu
Laser Hair Removal Full Body 5 1024x683 - لیزر موهای زائد بدن
لیزر موهای زائد بدن برای آقایان

لیزر موهای زائد بدن دردناک است

لیزر موهای زائد یک روش درمانی ملایم و قابل تحمل است. فقط احساس گرمای جزئی و موقتی را خواهید داشت که با یک سیستم خنک کننده تضعیف می شود. در موارد استثنایی و بسیار حساس ، می توان از کرم بی حسی موضعی برای جلوگیری از ناراحتی مراجعین استفاده کرد.

Dr. Raquel Andreu

لیزر موهای زائد از هزینه بالایی برخوردار است

اگر این روش را به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم ، این روش از رفع موهای زائد سودآورتر از سایرین است. این سرمایه گذاری بستگی به مساحت مورد نیاز برای انجام لیزر دارد ، اما مطمئناً این روش در آینده با صرفه جویی در وقت شما همراه خواهد بود ، و از کل مبلغ هزینه در روش های سنتی رفع موهای زائد کمتر است.

Dr. Raquel Andreu

لیزر در تمام نواحی بدن قابل انجام نیست

درست نیست ، هر ناحیه از بدن که موهای زائددارد ، مستعد انجام لیزر است (پاها ، کشاله ران ، زیر بغل ، بازوها ، کمر ، ناحیه صورت و لیزر بیکنی و …)

Dr. Raquel Andreu

موهای زائد بلوند را نمی توان با لیزر از بین برد

همیشه توصیه می شود ارزیابی اولیه از بیمار انجام شود ، تا بررسی شود که آیا موها دارای بار کافی ملانین برای انجام لیزر هستند. تا زمانی که موهای شما سیاه و قهوه ای باشد ، لیزر جذب آن می‌شود ، اگرچه ممکن است به مقدار ملانین پایین تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید. اگر مو بسیار روشن یا سفید است ، به دلیل عدم وجود ملانین ، لیزر قابل استفاده نیست.

Dr. Raquel Andreu

خدمات لیزر موهای زائد بدن در همه مراکز یکسان است

لیزر موهای زائد در همه مراکز ماشبه نیست. در سالهای اخیر فضاهایی به وجود آمده است که خدمات لیزر را که توسط پرسنلبی تجربه و با قیمت بسیار پایین انجام می شود ، و از تجهیزات نامناسبی استفاده می‌کنند. عدم مراجعه به مراکز تخصصی، با توجه به اینکه قبل از انجام لیزر موهای زائد باید پارامترهای پرتوی نور، نوع مو (مشکی ، قهوه ای ، بلوند و …) و نوع پوست (phototype) بررسی شوند، ممکن است باعث ایجاد عوارض و رشد مجدد مو بعد از انجام لیزر شود.

واقعیتی که به طور فزاینده ای رایج است این است که لیزرهای مورد استفاده در این مراکز باعث ایجاد سوختگی یا برخی عوارض جانبی بر روی ساختارهای اطراف (مانند پوست) می شوند ، زیرا تشخیص شدت مناسب برای برداشتن مو هر مراجعه کننده امری تخصصی است.

Dr. Raquel Andreu
Laser Hair Removal Full Body 10 - لیزر موهای زائد بدن

مهم نیست که قبل از لیزر آفتاب بگیرید ، مشکل بعد از آن است

اگرچه مشخص است که بعد از انجام عمل لیزر موهای زائد مهم است که منطقه تحت درمان از تابش نور آفتاب به خوبی محافظت شود ، اما ما نیز باید یک سری توصیه های قبلی را رعایت کنیم: توصیه نمی شود خود را در معرض آفتاب قرار دهید. UVA) حداقل چهار تا پنج هفته قبل از جلسه لیزر از خدمات برنزه استفاده نشود.

Dr. Raquel Andreu

قبل از هر جلسه موهای زائد باید اصلاح شوند

حقیقت: قبل از درمان با لیزر موهای زائد ، ناحیه مورد نظر شما باید با تیغ کاملا تراشیده شود. ناحیه مورد درمان نباید با تکنیک های کندن مو مانند(موچین ، موم یا اپیلاتور) تراشیده شود ، زیرا آنها موها را از ریشه ها بیرون می کشند و این باعث کاهش کارایی لیزر می شود.

Dr. Raquel Andreu

لیزر موهای زائد بدن تبادل نظر

در ادامه ممکن است همچنان سوالات و ابهاماتی در ذهن شما در مورد لیزر موهای زائد بدن وجود داشته باشد. پیشنهاد می‌کنیم سوالات خود را برای ما بنویسید تا کارشناسان مرکز زیبایی لادن در اولین فرصت پاسخگوی ابهامات شما باشند و یا چنانچه تجربه استفاده از خدمات لیزر را دارید تجربه خود را برای ما و دیگران بنویسید.

تعداد لکات مقاله لیزر موهای زائد بدنمنبع
2065 کلمه20minutos.es
تهیه شده در تحریریه مرکز زیبایی لادن

دسترسی آفلاین به این مقاله

با لمس دکمه روبرو نسخه PDF این مقاله را می‌توانید دانلود کنید