زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه

اگر از اصلاح ، موچین صورت خود برای از بین بردن موهای زائد راضی نیستید ، لیزر موهای زائد صورت زنان (Laser Facial Hair Removal for Women) ممکن است گزینه ای باشد که باید در نظر بگیرید.

لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین روشهای آرایشی در ایران است. نور بسیار متمرکز را به سمت پیاز مو (Follicles) پرتاب می‌کند. رنگدانه‌های موجود در پیاز مو نور را جذب می کنند. که این امر باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شود.

مزایای لیزر موهای زائد صورت زنان

لیزر به منظور رهایی از موهای زائد پا ، چانه ، پشت ، بازو ، زیر بغل ، خط بیکینی، موهای زائد صورت و مناطق دیگر مفید است.

مزایای لیزر موهای زائد صورت زنان شامل موارد زیر است:

دقت

لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی مورد هدف قرار دهند در حالی که پوست اطراف خود را آسیب نبینند.

female laser facial hair removal img 3 - لیزر موهای زائد صورت زنان

سرعت

هر پالس لیزر کمتر از کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند موهای زیادی را همزمان مورد هدف قرار دهد. لیزر می تواند هر ثانیه تقریباً اندازه یک چهارم منطقه مورد درمان را تحت پوشش قرار دهد. مناطق کوچک مانند لب فوقانی در کمتر از یک دقیقه قابل درمان هستند و مناطق بزرگ مانند کمر یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.

پیش بینی 

بیشتر بیماران بعد از متوسط ​​سه تا هفت جلسه موهای زائد خود را به طور دائم از دست می‌‎دهند.

5 واقعیت در مورد لیزر موهای زائد صورت

5 واقعیت در مورد لیزر موهای زائد که قبل از مراجعه به متخصص و پزشک معالج باید از آن با خبر باشید. این ویدیو را مشاهده کنید و سپس برای لیزر موهای زائد خود اقدام کنید.

پیش نیاز برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد صورت زنان چیزی بیشتر از فقط حذف موهای زائد بدن است. لیزر صورت یک روش پزشکی است که به انجام تمرین نیاز دارد و خطرات احتمالی و عوارض لیزر موهای زائد صورت را نیز به همراه دارد. قبل از انجام لیزر موهای زائد ، باید اعتبار پزشک یا متخصص انجام این عمل را به طور کامل بررسی کنید.

اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید ، باید شش هفته قبل از انجام لیزر، انجام اصلاح ، اپیلاسیون و الکترولیز را فراموش کنید. این امر به این دلیل است که لیزر پیاز مو را هدف قرار می دهد ، که با اصلاح یا اپیلاسیون به طور موقت آنها از بین می رود.

همچنین باید شش هفته قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض آفتاب جدا خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود که لیزر موهای زائد کمتر موثر باشد و عوارض بعد از انجام لیزر را بیشتر کند.

از لیزر موهای زائد صورت چه انتظاری دارید؟

درست قبل از شروع لیزر، موهای شما که تحت لیزر قرار می گیرند ، تا چند میلی متر از سطح پوست کوتاه می شوند. معمولاً داروی بی حسی موضعی 20 تا 30 دقیقه قبل از عمل لیزر برای کمک به درد کمتر ناشی از پالس های لیزر استفاده می شود. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ ، ضخامت و محل قرارگیری موهای شما و همچنین پوست شما انتخاب می شود.

بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده ، شما و متخصص پوست نیاز به استفاده از عینک مناسب برای جلوگیری از آسیب به چشم دارید. همچنین برای محافظت از لایه های بیرونی پوست شما، ژل سرد یا دستگاه خنک کننده ویژه در زمان لیزر موهای زائد صورت استفاده می‌شود. این امر به نور لیزر کمک می کند تا به پوست نفوذ کند.

female laser facial hair removal img 4 - لیزر موهای زائد صورت زنان
لیزر موهای زائد صورت زنان | استفاده از عینک مناسب

در مرحله بعد ، تکنسین یک پالس نوری به منطقه درمانی می دهد و چندین دقیقه آن منطقه را تحت نظر می‌گیرد تا مطمئن شود از بهترین تنظیمات استفاده شده است و از واکنش مورد نظر پوست شما اطمینان حاصل کند.

پس از اتمام لیزر، ممکن است بسته های یخ ، کرم های ضد التهابی یا لوسیون یا حتی آب سرد به شما داده شود تا هرگونه التهاب به وجود آمده را برطرف کنید. چهار تا شش هفته بعد لیزر بعدی خود را تعیین کنید. تا زمانی که رشد موهای زائد کاملا متوقف نشود ، لیزر ادامه خواهد داشت.

tinyurl.combitly.com
جهت اشتراک این مقاله با سایرین از لینک‌های بالا استفاده کنید

عوارض لیزر موهای زائد صورت زنان و دوره بهبود

به مدت یک یا دو روز پس از انجام لیزر ، ناحیه تحت لیزر پوست شما به شکل آفتاب سوختگی به نظر می رسد و همان احساس را در آن ناحیه نیز حس می‌کنید. پماد و مرطوب کننده های خنک می‌توانند به این التهاب کمک کنند. پس از انجام لیزر موهای زائد صورت ، شما می توانید روز بعد صورت خود را آرایش کنید البته چنانچه پوست شما تاول نزده باشد.

طی یک ماه آینده ، موهای لیزر شده شما خواهند ریخت. از کرم های ضد آفتاب تا یک ماه بعد برای کمک به جلوگیری از تغییرات موقت در رنگ پوست صورت شما، استفاده کنید.

ایجاد تاول بسیار نادر است البته بیشتر در افراد با پوست تیره نمایان می‌شود. عوارض جانبی احتمالی دیگر تورم ، قرمزی و جای لیز نیز ممکن است پدیدار شود. زخم دائمی یا تغییر در رنگ پوست بسیار نادر است.

female laser facial hair removal img 1 - لیزر موهای زائد صورت زنان

هزینه های لیزر موهای زائد

طبق آمار انجمن جراحان پلاستیک آمریکا ، متوسط ​​هزینه لیزر موهای زائد صورت زنان برای هر جلسه 285 دلار است. بسته به عواملی که شامل موارد قیمت گذاری می‌شود هزینه بسیار متفاوت است:

  • اندازه منطقه تحت درمان و زمان مورد نیاز برای درمان
  • تعداد دفعات لیزر مورد نیاز
  • کذام متخصص و به چه روشی لیزر را انجام دهد
  • بخشی از کشور که در آن لیزر را انجام می دهید

برای اطلاع بهتر از هزینه لیزر موهای زائد صورت زنان در ایران ، با مشاورین مرکز زیبایی لادن تماس بگیرید.

نظرات شما

امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید جواب سوالات خود را بیابید، به هر حال ممکن است همچنان سوالاتی در ذهن شما بدون جواب مانده باشد. شما می‌توانید سوالات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا متخصصین مرکز زیبایی لادن پاسخگوی ابهامات شما در زمینه لیزر موهای زائد باشند.

تعداد کلمات مقاله لیزر موهای زائد صورت زنانمنبع
1022 کلمهwebmd.com
مرکز زیبایی لادن

می‌خواهید همیشه این مقاله را همراه داشته باشید؟

با دانلود فایل PDF این مقاله می‌توانید به صورت آفلاین به این مطلب دسترسی داشته باشید. فایل شما آماده دانلود است دکمه زیر را لمس کنید