مرکز زیبایی لادن | مجله سلامت زیبایی |

کرایولیپولیز برای فرمدهی بدن به روش غیرتهاجمی

کرایولیپولیز برای فرمدهی بدن به روش غیرتهاجمی

Keraio-lypolize-2

اثرگذاری کلینیکی و رضایت بیماران

خلاصه: در سالهای تخیر تعداد زیادی روش برای کاهش غیرتهاجمی بافت چربی ایجاد شده از جمله کرایولیپولیز، رادیوفرکانس، لیزرکم توان و اولتراسوند. هر تکنولوژی با مکانیسم های متفاوتی باعث مرگ سلولی و نکروز بافت چربی می شود. در میان این تکنولوژی ها کرایولیپولیز مدت زیادی نیست که شروع به کار کرده اما تحقیقات عالی بر روی این روش در حیوانات و مدل های انسانی انجام شده است. عملکرد دستگاه بر این اساس است که سلولهای چربی نسبت به سلولهای پوست حساسیت زیادی به سرما دارند و سرمای دستگاه باعث مرگ سلولهای چربی شده که مرگ سلولهای چربی بعنوان یک واکنش التهابی از سوی بدن در نظر گرفته شده و سلولها توسط ماکروفاژها احاطه می شوند و به صورت آرام از بدن دفع می گردند. در بررسی های آزمایشگاهی کرایولیپولیز باعث کاهش چربی زیرپوستی تا 25 درصد پس از درمان می شود. بهبودی با این روش در 86 درصد بیماران دیده شده و تا 73 درصد از بیماران رضایت از این روش نسبت به سایر روش های غیرتهاجمی از بین بردن چربی را دارند. کرایولیپولیز یکی از روشهایی بسیار امن برای فرمدهی بدن است و کمترین نارضایتی را در بین بیماران دارد . اثرات جانبی استفاده از این دستگاه شامل قرمزی ، التهاب و احساس بی حسی است که تا 14 روز بعد از درمان از بین می رود. با شیوع کمتر از 0.1 درصد بیشترین شکایت بیماران در مورد درد بوده که تا دو هفته بعد درمان بدون هیچ مداخله ای از بین رفته است. اگرچه تا کنون هیچ استاندارد طلایی برای روش های غیرجراحی(غیرتهاجمی) در نظر گرفته نشده اما کرایولیپولیز روشی امن، موثر و با درصد رضایت بالا برای بیماران است.

کلمات کلیدی: کرایولیپولیز، کاهش چربی به روش غیرجراحی، فرمدهی بدن، رضایت بیماران، امنیت بیماران

معرفی: در سال 2012 بالای 10 میلیون تولید کننده لوازم آرایشی در آمریکا با درآمد 11 میلیارد دلار وجود داشت. این نشان می دهد که تقاضا برای روش های غیر تهاجمی در طول دو دهه 250 درصد افزایش داشته است. اگرچه برخلاف فرهنگ ما براساس استانداردهای زیبایی و شکل بدن از سال 2000 تعداد عمل های جراحی زیبایی 16 درصد کاهش داشته در حالیکه روش های غیرتهاجمی 137 درصد افزایش داشته اند. چون این روش ها در کمتر از دو ساعت و بدون بستری انجام می شوند . این روزها مردان و زنان دنبال روش های سریع قابل قبول و امن غیرتهاجمی برای بهبود زیبایی ظاهری خود هستند. برای سالها لیپوساکشن (جراحی تهاجمی) تنها روش فرمدهی بدن به شمار می رفت . در حال حاضر تعداد زیادی مقاله  برای روش های غیرتهاجمی ابداع شده که هیچ خطر جانبی ندارد و در مطب انجام می شود و زمان کوتاهی دارد و اثرات جراحی بر روی بدن باقی نمی ماند. در حالیکه اثرات این روش ها جدید و سریع است و ریسک و خطرات جراحی را ندارد.

روش های فرمدهی بدن

تعداد زیادی از تکنیک های جدید در حال حاضر برای استفاده وجود دارند که هر کدام با تاکید بر مکانیسم های مختلف باعث کاهش ظاهری در بافت چربی می شوند. یکی ازمتدهای مورد استفاده اولتراسوند است که بر اساس انرژی ایجاد شده در عمق بافت چربی زیر پوستی است و توسط FDA سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده است . ترکیب تاثیر مکانیکی که به سرعت باعث از بین رفتن غشا سلول چربی شده و گرمای ایجاد شده که باعث تخریب سلولهای چربی در دمای 58 درجه سانتی گراد می شود باعث نکروز (مرگ سلولی) در نواحی کوچک کار شده بر روی بدن شده و بقیه بافتهای اطراف بدون تغییر باقی می ماند. مطالعات مرگ سلول چربی و کاهش دور کمر در طول 2 تا 12 هفته بعد از یک درمان را نشان می دهد.

جدول 1

مقایسه تکنولوژی های کاهش چربی موضعی

تکنولوژی

مکانیسم عمل

سطح درد

اثر جانبی

تعداد درمان مورد نیاز

اولتراسوند با گرید بالا

نکروز بافت

بالا

احساس التهاب و حساسیت تا دو هفته

1 تا 2 در هفته

رادیوفرکانس تک قطبی

آپوپتوز

متوسط

قرمزی و حساسیت پوست تا 3 روز

2 تا 3 جلسه در هفته

لیزر کم توان

آپوپتوز

هیچی

هیچی

6 جلسه

شاک ویوتراپی

آپوپتوز

هیچی

هیچی

8 جلسه

کرایولیپولیز

آپوپتوز

کم

بی حسی و التهاب تا 7 روز

1 تا 2 جلسه

دیگر دستگاههای مورد استفاده در فرمدهی بدن شامل دستگاههای رادیوفرکانس است درحالیکه این روش می تواند باعث حساسیت گرمایی بر روی پوست شود. رادیوفرکانس با انرژی الکتریکی فعالیت می کند. رادیوفرکانس برای سفت کردن پوست با افزایش میزان کلاژن پوست در اثر گرما می شود . اگرچه مطالعه کلینیکی توسط  Franco et al نشان می دهد که دستگاه رادیوفرکانس می تواند با ایجاد گرما باعث از بین رفتن چربی زیرپوست شود . دمای بافت چربی زیر پوستی بین 43 تا 45 درجه سانتی گراد برای دقایقی میتواند باعث ایجاد مرگ سلولی در اندکی از سلول ها شود. و این خاصیت می تواند باعث کاهش سایز و کاهش چربی شود. گرمای منظم بر روی بافت چربی با دمای معین باعث مرگ سلولی می شود و کاهش حجم چربی 3 تا 8 هفته بعد درمان می شود.

لیزر کم توان یک روش جالب است که تخریب بافت بر اساس گرما نیست. اثرات استفاده از آن هنوز در دست بررسی است . اگرچه یک مطالعه مکانیسم عمللکرد آن را بر پایه شکست سلولهای چربی و خروج چربی از بافت توضیح می دهد. دیگر روش غیر تهاجمی که باعث کاهش تجمع چربی می شود آکوستیک ویو تراپی (شاک ویو تراپی) است. این امواج کوتاه و مکانیکی از هندپیس دستگاه باعث فعال شدن کلاژن سازی ، افزایش گردش خون در کنار سلول چربی، افزایش لیز چربی ها و بهبود سفتی پوست و ظاهر سلولیتی پوست خواهد شد.

کرایولیپولیز و مکانیسم عملکرد آن

کرایولیپولیز یک تکنیک متفاوت است. این مکانیسم می گوید که سلول چربی نسبت به سرما بسیار حساس تر از سلولهای پوست است . دمای پایین دستگاه باعث مرگ سلولهای چربی و برداشت آنها توسط ماکروفاژها می شود . هیچ تغییری در چربی زیر پوستی بلافاصله بعد از درمان اتفاق نمی افتد. یک واکنش التهابی در اثر مرگ سلولهای چربی بر اثر سرما ایجاد می شود و این التهاب 3 روز بعد از درمان افزایش می یابد و تا 14 روز بعد به اوج خود می رسد و در این مدت سلولهای چربی توسط نرتروفیل ها، لنفوسیت ها و دیگر سلولهای خون احاطه میشوند . 14 تا 30 روز بعد از درمان ماکروفاژها و دیگر سلولهای فاگوسیت سلولهای چربی را برداشتو هضم می کنند که یک واکنش طبیعی نسبت به بافت التهابی در بدن است. 4 هفته بعد از درمان التهاب سلولها چربی در ناحیه و همچنین حجم آن کاهش میابد. 2 تا 3 ماه بعد درمان التهاب به طور کامل از بین رفته و سلولهای فریز شده کاملا برداشت می شود و حجم سلولهای چربی به طور قابل ملاحظه ای کاهش میابد.

در سال 2010 FDA دستگاه کرایولیپولیزی برای کاهش چربی شکم و پهلو تایید کرد و در سال 2014 این سیستم را برای درمان چربی در ران ها تایید کرد . قسمتی از دستگاه هندپیس فنجانی شکلی است که دو پنل سرد کننده دارد و برای درمان ناحیه مورد نظر به داخل هندپیس با وکیوم متوسط مکش شده و دمای انتخاب شده توسط سنسورهای دستگاه کنترل می شود. هر ناحیه تقریبا 45 دقیقه تحت درمان است و بعد درمان به مدت 2 دقیقه ماساژ داده میشود که نتیجه کلینیکی درمان کامل شود. بعد از درمان فرد به خانه می رود و می تواند به راحتی کارهای روزانه خود را انجام دهد . تعداد جلسات درمان بستگی به ناحیه مورد نظر دارد.

نتیجه برای پهلوها معمولا با یک جلسه دیده می شود . درمان برای پشت ، داخل و خارج ران حداقل دو بار مورد نیاز است . جلسه بعدی درمان می تواند تا 8 هفته به منظور کنترل التهاب بافت فاصله باشد.

تاثیرگذاری کلینیکی و امنیت کرایولیپولیز

در انسان و حیوان بررسی شده است. در 2 مطالعه مجزا مدل های حیوانی کاهش 1 سانتی متر یا 40 درصد از لایه کلی چربی بعد از یک جلسه درمان بدون اثر منفی بر روی پوست را داشتند.

کاهش بافت چربی 2 هفته بعد از درمان توسط عملکرد  فاگوسیتها دیده می شود. تحقیقات بر روی سطح لیپید خون در مدت سه ماه کلسترول و تری گلیسرید نرمال را نشان میدهد.

یک مطالعه بر اساس عکسی که از بیماران گرفته + اندازه گیری توسط کالیپر نشان می دهد از 518 فرد مورد مطالعه 86 درصد کاهش بافت چربی داشته اند و بیشترین جاهایی که نتیجه گرفته بودند شکم، پهلوها و پشت بود . 73 درصد از بیماران کاملا راضی بوده اند و 82 درصد این روش را به بقیه معرفی کرده اند. اکثریت بیماران حداقل ناراحتی را در هنگام درمان گزارش کرده اند . 89 درصد از پروسه درمان راضی بوده اند . در یک مطالعه کلینیکی تجاری بر روی کرایولیپولیز در یک مرکز خصوصی فقط 6 نفر از 528 نفر از نتیجه راضی نبودند . و 4 تا 6 نفر بعد از درمان دوم رضایت داشتند. یک مطالعه توسط سه دوربین میزان از دست دهی چربی را در طول کرایولیپولیز بررسی کرد . در طول دو ماه فالو بیماران 56.2+- 25.6 سی سی در هر ناحیه مورد درمان و 16.6+- 17.6 سی سی در بیماران کنترل کاهش چربی داشتند. بعد دو ماه از فالوآپ بیماران کاهش چربی در ناحیه مورد درمان و ناحیه ای که درمان نشده 39.6 سی سی بود . در یک مطالعه کرایولیپولیز با شاک ویو مورد استفاده قرار گرفت . کاهش قابل ملاحظه 6.7 سانتی متر در سایز و 4.5 سانتی متر در ضخامت چربی طی 12 هفته بعد از 3 تا 4 جلسه درمان دیده می شود. اگرچه باید به این موضوع اشاره شود که مطالعات مربوط به فرمدهی بدن سخت است چون اکثرا در ظاهر کاهش قابل ملاحظه دارند ولی در اندازه گیری مشخص نیست.

اثرات طولانی مدت استفاده از کرایولیپولیز مشخص نیست فقط یک کیس استادی کوچک از 2 نفر که برای پهلو استفاده کرده بودند و به مدت 5 سال منتشر شد. گرچه مطالعه خاصی در این مورد وجود ندارد اما چربی بعد از سرما نمی تواند در آن ناحیه مجدد تشکیل شود.

هیچ مطالعه ای اثرات منفی در مورد کرایولیپولیز گزارش نکرده است مثل زخم و غیرقرینگی . اگر چه مطالعات می گن سرما می تونه ندول چرکی ناشی از التهابات در بافت بوجود بیاره اما هیچ مطالعه ای ایجاد این ندول ها بعد از کرایولیپولیز را گزارش نداده اند. اثرات جانبی دستگاه شامل التهاب، قرمزی و بی حسی که در مدت 14 روز بعد از درمان از بین می رود. 850000 کرایولیپولیز در دنیا انجام شده که از این تعداد تنها 850 نفر اثرات  جانبی داشتند . بیشترین شکایت بیماران تا دو هفته بعد درمان درد در ناحیه بوده که بدون مداخله پزشکی درمان شده است. افزایش بافت چربی شرایطی که چربی اضافه در محل درمان رشد می کند در 6 ماه بعد درمان در 33 مورد گزارش شده است که علت آن مشخص نیست و برای درمان بعدی این بیماران روش های جراحی پیشنهاد می شود.

بررسی حساسیت بافت در 9 فرد که برای اعصابشان بیوپسی و بررسی عصبی شدند که 6 نفر از 9 نفر کاهش حس داشتند که بعد از 3.6 هفته برگشته است . هیچ تغییری در بیوپسی عصبی در بیماران مشاهده نشد. پتانسیل تغییر چربی خون در دو مطالعه بررسی شدند که هیچ تغییری یافت نشد و هیچ تغییر قابل ملاحظه ای بر روی عملکرد کبد در 40 بیمار مورد بررسی بعد 12 هفته مشاهده نشد.

نتیجه گیری

تمامی روش های غیرجراحی بر اساس نکروز بافت چربی و آپوپتوز سلول چربی باری به دست آوردن بهترین درمان است. درمانهای متفاوتی می توان برای لاغری موضعی با دستگاههای غیرتهاجمی از جمله لیزرکم توان، رادیوفرکانس، امواج آکوستیک، سرما یا ترکیبات شیمیایی به کار برد. این روش ها نه تنها در مکانیسم عمل بلکه در نتیجه ایجاد شده ، اثرات جانبی، سطح درد و ناراحتی و تعداد جلسات مورد نیاز نیز با هم متفاوت هستند. و هیچکدام از این روش ها بعنوان استاندارد طلایی پذیرفته نشده اند.

کرایولیپولیز هم امن و هم اثرگذار است و با رنج بالای رضایتمندی بیماران 73 درصد بعد از یک جلسه درمان بیشترین نتایج مثبت را دارد. این رنج برای اولتراسوند و امواج آکوستیک به ترتیب 64 و 62.3 درصد است . در این روش ها فرد درد بیشتری دارد و جلسات بیشتر حدود 8 جلسه مورد نیاز است. مطالعات از اثربخشی رادیوفرکانس در از بین بردن بافت چربی هنوز گزارش نشده است . هیچ مطالعه ای هنوز اثرات مثبت بر سبک زندگی فرد توسط روش های غیرتهاجمی لاغری را گزارش نکرده است اما مطالعات اثربخشی استفاده از روش های جراحی به همراه رژیم درمانی را در افزایش کیفیت زندگی فرد گزارش کرده اند.

کرایولیپولیز برای تمام پوست ها امن است . هیچ تغییری در رنگدانه های پوست ایجاد نمی کند و حتی در استفاده مجدد امن می باشد و بهترین کاندیداها برای استفاده از دستگاه کسانی هستند که در وزن ایده آل بوده و ورزش و سبک غذایی سالم دارند و کمی چربی در ناحیه شکم و پلو دارند و بیشترین نتیجه را با لایف استایل سالم از کرایولیپولیز می گیرند. تحقیقات بیشتری برای اثرات کوتاه مدت و بلند مدت دستگاههای لاغری غیرتهاجمی مورد نیاز است.

References

 1. The American Society for Aesthetic Plastic Surgery Plastic Surgery Statistics Report Annual Statistics.2012. [Accessed May 17, 2014]. Available from: http://www.plasticsurgery.org/news/plastic-surgery-statistics/2012-plastic-surgery-statistics.html.
 2. Fatemi A, Kane MAC. High-intensity focused ultrasound effectively reduces waist circumference by ablating adipose tissue from the abdomen and flanks: a retrospective case series. Aesthetic Plast Surg. 2010;34(5):577–582. [PubMed] [Google Scholar]
 3. Shalom A, Wiser I, Brawer S, Azhari H. Safety and tolerability of a focused ultrasound device for treatment of adipose tissue in subjects undergoing abdominoplasty: a placebo-control pilot study. Dermatol Surg. 2013;39(5):744–751. [PubMed] [Google Scholar]
 4. Jewell ML, Baxter RA, Cox SE, et al. Randomized sham-controlled trial to evaluate the safety and effectiveness of a high-intensity focused ultrasound device for noninvasive body sculpting. Plast Reconstr Surg. 2011;128(1):253–262. [PubMed] [Google Scholar]
 5. Zelickson BD, Kist D, Bernstein E, et al. Histological and ultrastructural evaluation of the effects of a radiofrequency-based nonablative dermal remodeling device: a pilot study. Arch Dermatol. 2004;140(2):204–209. [PubMed] [Google Scholar]
 6. Franco W, Kothare A, Ronan SJ, Grekin RC, McCalmont TH. Hyperthermic injury to adipocyte cells by selective heating of subcutaneous fat with a novel radiofrequency device: feasibility studies. Lasers Surg Med. 2010;42(5):361–370. [PubMed] [Google Scholar]
 7. Manuskiatti W, Wachirakaphan C, Lektrakul N, Varothai S. Circumference reduction and cellulite treatment with a TriPollar radiofrequency device: a pilot study. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2009;23(7):820–827. [PubMed] [Google Scholar]
 8. Franco W, Kothare A, Goldberg DJ. Controlled volumetric heating of subcutaneous adipose tissue using a novel radiofrequency technology. Lasers Surg Med. 2009;41(10):745–750. [PubMed] [Google Scholar]
 9. McRae E, Boris J. Independent evaluation of low-level laser therapy at 635 nm for non-invasive body contouring of the waist, hips, and thighs. Lasers Surg Med. 2013;45(1):1–7. [PubMed] [Google Scholar]
 10. Avci P, Nyame TT, Gupta GK, Sadasivam M, Hamblin MR. Low-level laser therapy for fat layer reduction: a comprehensive review. Lasers Surg Med. 2013;45(6):349–357. [PMC free article] [PubMed] [Google Scholar]
 11. Adatto MA, Adatto-Neilson R, Novak P, Krotz A, Haller G. Body shaping with acoustic wave therapy AWT(®)/EPAT(®): randomized, controlled study on 14 subjects. J Cosmet Laser Ther. 2011;13(6):291–296. [PubMed] [Google Scholar]
 12. Manstein D, Laubach H, Watanabe K, Farinelli W, Zurakowski D, Anderson RR. Selective cryolysis: a novel method of non-invasive fat removal. Lasers Surg Med. 2008;40(9):595–604. [PubMed] [Google Scholar]
 13. Zelickson B, Egbert BM, Preciado J, et al. Cryolipolysis for noninvasive fat cell destruction: initial results from a pig model. Dermatol Surg. 2009;35(10):1462–1470. [PubMed] [Google Scholar]
 14. Nelson AA, Wasserman D, Avram MM. Cryolipolysis for reduction of excess adipose tissue. Semin Cutan Med Surg. 2009;28(4):244–249. [PubMed] [Google Scholar]
 15. Avram MM, Harry RS. Cryolipolysis for subcutaneous fat layer reduction. Lasers Surg Med. 2009;41(10):703–708. [PubMed] [Google Scholar]
 16. US Food and Drug Administration 510(k) clearance K133212.2014. [Accessed May 17, 2014]. Available from: http://www.accessdata.fda.gov/cdrh_docs/pdf13/K133212.pdf.
 17. Jalian HR, Avram MM. Cryolipolysis: a historical perspective and current clinical practice. Semin Cutan Med Surg. 2013;32(1):31–34. [PubMed] [Google Scholar]
 18. Stevens WG, Pietrzak LK, Spring MA. Broad overview of a clinical and commercial experience with CoolSculpting. Aesthetic Surg J. 2013;33(6):835–846. [PubMed] [Google Scholar]
 19. Coleman SR, Sachdeva K, Egbert BM, Preciado J, Allison J. Clinical efficacy of noninvasive cryolipolysis and its effects on peripheral nerves. Aesthetic Plast Surg. 2009;33(4):482–448. [PubMed] [Google Scholar]
 20. Dierickx CC, Mazer JM, Sand M, Koenig S, Arigon V. Safety, tolerance, and patient satisfaction with noninvasive cryolipolysis. Dermatol Surg. 2013;39(8):1209–1216. [PubMed] [Google Scholar]
 21. Garibyan L, Sipprell WH, Jalian HR, Sakamoto FH, Avram M, Anderson RR. Three-dimensional volumetric quantification of fat loss following cryolipolysis. Lasers Surg Med. 2014;46(2):75–80. [PMC free article] [PubMed] [Google Scholar]
 22. Ferraro GA, De Francesco F, Cataldo C, Rossano F, Nicoletti G, D’Andrea F. Synergistic effects of cryolipolysis and shock waves for noninvasive body contouring. Aesthetic Plast Surg. 2012;36(3):666–679. [PubMed] [Google Scholar]
 23. Bernstein EF. Longitudinal evaluation of cryolipolysis efficacy: two case studies. J Cosmet Dermatol. 2013;12(2):149–152. [PubMed] [Google Scholar]
 24. Jalian HR, Avram MM, Garibyan L, Mihm MC, Anderson RR. Paradoxical adipose hyperplasia after cryolipolysis. JAMA Dermatol. 2014;150(3):317–319. [PMC free article] [PubMed] [Google Scholar]
 25. Klein KB, Zelickson B, Riopelle JG, et al. Non-invasive cryolipolysis for subcutaneous fat reduction does not affect serum lipid levels or liver function tests. Lasers Surg Med. 2009;41(10):785–790. [PubMed] [Google Scholar]
 26. Smeets R, Noah EM, Seiferth NY, et al. Bioelectric impedance analysis and quality of life after body-contouring procedures in plastic surgery. J Plast Reconstr Aesthet Surg. 2009;62(7):940–945. [PubMed] [Google Scholar]
 27. Milder IEJ, de Hollander EL, Picavet HS, Verschuren WM, de Groot LC, Bemelmans WJ. Changes in weight and health-related quality of life. The Doetinchem Cohort Study. J Epidemiol Community Health. 2014;68(5):471–477. [PubMed] [Google Scholar]
به مطلب بالا امتیاز دهید:
5/5

.
ترکیب بهترین دستگاه های لیزر در کنار حرفه ای ترین پرسنل فقط در کلینیک زیبایی لادن😍👌🏻

استفاده از لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است🤩. این روشِ ایمن و موثر، نه تنها در ایران، بلکه در همه جای دنیا به یکی از پرطرفدارترین خدمات ارائه شده در کلینیک‌های پوست و مو تبدیل شده است. در مورد میزان اثرگذاری و عوارض لیزر موهای زائد ابهامات بسیاری وجود دارد که به طور کلی اگر لیزر درمانی توسط اپراتور مجرب، تحت نظر پزشک و در کلینیک‌های معتبر انجام شود، اثربخشی فوق‌العاده‌ای داشته و روشی کاملاً ایمن خواهد بود. 😉👍🏻

❌ مادر کلینیک زیبایی لادن ۳ تا از قوی ترین و موثرترین دستگاه های لیزر روز دنیا رو داریم 👇🏻

💜الکساندرایت برای کمپانی نابلکس
💜مونولیت برای کمپانی اسکلپیون
💜مدیواستار برای کمپانی اسکلپیون
.
.
🌸این مرکز با کادر متخصص در لاین های درمانی ، زیبایی و لاغری هم برای بانوان♀️ و هم برای آقایان ♂️ در خدمت شما می باشد .🌸.
جهت اطلاعات بیشتر و رزرو خدمات در مرکز زیبایی لادن با ما در تماس باشید :
📞021-26118909
☎️09331721326

📍آدرس :
پاسداران نبش گلستان يكم (مومن نژاد) مجتمع تجاري پريس سنتر طبقه پنجم واحد سوم

💜منتظر حضور شما عزیزان در مرکز زیبایی لادن هستیم💜
.
.
#لیزرموزاید #لیزرپاسداران #لیزرموزائد #لیزرفولبادی #لیزرالکساندرایت #لیزربیکینی #لیزرزیربغل #لیزرآقایان #لیزربانوان #تخفیف #تخفیف_لیزر #پاسداران #لیزر_دایود #لیزر_الکس #لیزربدون_درد #لیزر_صورت
...

با صدا ببینید👂🏻
بسیاری از آقایان ایرانی🧔🏻 بدن پرمویی دارند و سوال خیلی رایجی که برایشان پیش می‌آید این است که بهترین راه برای کاهش یا رهایی از این موهای زیاد چیست؟
اگر تا کنون فکر می‌کردید که لیزر فقط برای خانم‌ها انجام می‌شود، باید بگوییم که لیزر موهای زائد برای آقایان نیز بسیار رایج بوده و این روش هروز بیشتر مورد توجه آقایان قرار می‌گیرد.

🔻چرا آقایان به لیزر موهای زائد نیاز دارند؟
۱. کاهش تراکم برای آقایان پرمو (دلایل زیبایی)
۲. بهداشت و سلامت پوست
۳. اصلاح راحت‌تر و مشکل موهای زیر پوستی
۴. شکل‌دهی و آنکادر موهای صورت
۵. طاسی یا کچلی سر

ورزشکاران حرفه‌ای 🤼‍♂️و همچنین آقایانی که به ورزش بدنسازی 🏋🏻‍♀️یا پرورش‌اندام مشغول هستند از جمله افرادی هستند که به دنبال راه و روشی ایده‌آل برای حذف موهای زائد می‌گردند.

❌لیزر آقایان توسط اپراتور آقا انجام می‌شود ❌
.
.
🌸این مرکز با کادر متخصص در لاین های درمانی ، زیبایی و لاغری هم برای بانوان♀️ و هم برای آقایان ♂️ در خدمت شما می باشد .🌸.
جهت اطلاعات بیشتر و رزرو خدمات در مرکز زیبایی لادن با ما در تماس باشید :
📞021-26118909
☎️09331721326

📍آدرس :
پاسداران نبش گلستان يكم( مومن نژاد) مجتمع تجاري پريس سنتر طبقه پنجم واحد سوم

💜منتظر حضور شما عزیزان در مرکز زیبایی لادن هستیم💜
.
.
#لیزرموزاید #لیززموزائد #لیزرپاسداران #لیزرآقایان #لیزر_الکساندرایت #لیزرپاسداران #لیزرفولبادی #لیزر_دایود #مونولیت #مدیواستار #کرونا #پاسداران
#Laser #laserhairremoval #laserfullbody #men #pasdaran #mediostar #fullbody
...

.
آیا میتوان لیزر در زمان بارداری 🤰🏻 و شیردهی🤱🏻لیزر کرد ؟!
یکی از راه های از بین بردن موهای زائد، لیزر است. این روش بین بانوان ایرانی بسیار محبوب و شایع شده است. سوال مشترکی برای بسیاری از خانم هایی که به کلینیک ما مراجعه می کنند وجود دارد و آن این است که آیا در زمان بارداری و شیردهی می توان لیزر کرد؟

برای پاسخ به این سوال تا آخر ویدیو همراه ما باشید ❤️
.
🌸این مرکز با کادر متخصص در لاین های زیبایی و لاغری در خدمت شما عزیزان می باشد .🌸
💜منتظر حضور شما عزیزان در مرکز زیبایی لادن هستیم💜
.
جهت اطلاعات بیشتر و رزرو خدمات در مرکز زیبایی لادن با ما در تماس باشید :
📞021-26118909
☎️09331721326

📍آدرس :
پاسداران نبش گلستان يكم( مومن نژاد) مجتمع تجاري پريس سنتر طبقه پنجم واحد سوم
.
.
#لیزرموزاید #لیزر_مو_زائد_بانوان #لیزر_الکساندرایت #لیزرموزائد #لیزر_فول_بادی #لیزرآقایان #لیزرپاسداران #لیزرتهران #لیزربیکینی #لیزرزیربغل #لیزربدون_درد #الکساندرایت #بارداری
#شیردهی
#Laser #laserhairremoval #pregnant #laserfullbody #fullbody #beautyclinic
...

اولین قرعه کشی هیجانی و جذاب کلینیک زیبایی لادن در سال 1400 به مناسبت عیدفطر🌸🔥
.
پیشاپیش عیدتووووووووووون مبااااااااااااارک😍💃🏻🎉
😱حتمااااااااااااا کپشن رو کامل بخونید 😱

.
در این قرعه کشی ما 1️⃣5️⃣ تا برنده خوش شانس داریم که می توانند به دلخواه خودشون از یکی از خدمات زیر 👇🏻 استفاده کنند :

💥%10 تخفیف ویژه برای فیشیال
💥%10 تخفیف ویژه برای استفاده از دستگاه های لاغری
💥%20 تخفیف ویژه برای لیزر موهای زائد
.
شرایط قرعه کشی 👇🏻:
۱- پیج @ladanrahnama_beauty رو فالو کنید .
۲- این پست رو لایک کنید .
۳- دوستاتونو تگ کنید .
👈🏻 کامنت بیشتر ، شانس بیشتر👉🏻
۴-این مرحله اجباری نیست ولی بازم شانستونو بیشتر میکنه👇🏻
این پست رو هم تو پیج خودتون استوری کنید و بعد از ۲۴ ساعت برامون اسکرین‌شات بفرستید.
.
💜زمان قرعه کشی : روز عید سعید فطر 💜
.
مرسی هستید😍❤️
.
#مسابقه #مسابقهاینستاگرامی #قرعهکشیآنلاین#لیزرموزائد #لیزر_الکساندرایت #فیشیال #فیشیال_صورت #دستگاه_لاغری #ال_پی_جی #شاک_ویو #آراف #کرایولیپولیز #لاغریموضعی #لاغری_شکم #لاغری_فوری #رژیم #قرعهکشیاینستاگرامی #قرعهکشی #جایزهبزرگ #جایزهنقدی #جایزهویژه #تبلیغاتاینستاگرام #مسافرت #گردشگری #کرونا #موزیک #خنده #موفقیت
...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست