مرکز زیبایی لادن | مجله سلامت زیبایی | دستگاه لیزر دیود

دستگاه لیزر دیود

laser diod

وقتی از دستگاه لیزر برا حذف موهای زائد استفاده می‌کنیم ، دستگاه لیزر با پرتاب پرتوهای انرژی (لیزر دایود یا لیزر دیود – Diode Laser Hair Removal) تبدیل شده به گرما فولیکول مو را از بین می برند. ریشه هر شافت مو در یک کیسه ریز بنام فولیکول مو قرار دارد. لیزر موهای زائد باعث آسیب به این فولیکول مو می شود و رشد مو را از بین می برد.

با این وجود ، هر نوع از لیزر موهای زائد برای ترکیب خاصی از رنگ پوست و مو موثر نیست. علاوه بر این ، ممکن است جلسات انجام لیزر دردناک ، همراه با سوختگی پوست یا نتایج ناامید کننده ، و غیرمعمول باشد. تخصص در نحوه استفاده از دستگاه لیزر بدون شک مهم است. با این وجود ، انتخاب فن آوری مناسب لیزر با توجه به شرایط پوستی هر فرد نیز بسیار مهم است.

لیزر دایود و لیزر الکساندرایت

افتخار مرکز زیبایی لادن متخصصین پوست و مو این مرکز است. در مرکز زیبایی لادن با استفاده از جدیدترین فن آوری ها ، سیستم ها و دستگاه ها ، با هر مشتری مشاوره اختصاصی انجام می‌شود تا با استفاده از جدیدترین دستگاه های لیزر موجود در این مرکز ، یک روش درمانی سفارشی که با نوع مو و پوست فرد متناسب باشد ، انجام شود. بنابراین ، اگرچه تمام شیوه های درمانی مرکز زیبایی لادن بر اساس سه سیستم عامل اصلی لیزر یعنی – لیزر الکساندرایت ، لیزر دایود (لیزر دیود) و Nd: Yag – است. در نظر داشته باشید که هیچ یک از این درمانها کاملاً یکسان نیستند.

حال چرا سه سیستم عامل مختلف لیزر داریم؟برای ارائه موثرترین و راحت ترین شیوه درمانی با در نظر گرفتم نوع پوست و مو در هر فرد. هر یک از انواع مختلف لیزر بسته به طول موج و نفوذ آن ، دامنه خاصی از کاربرد را دارد.مرکز زیبایی لادن

انواع لیزر موهای زائد

 بررسی انواع لیزر و طول موج‌های آن

الکساندریت

لیزر Alexandrite (لیزر الکساندریت) طول موج کوتاه تری نسبت به لیزرهای Diode (لیزر دیود) و Nd: Yag دارد و از آن برای لیزر موهای زائد بر روی انواع پوست I-IV استفاده می‌شود و برای انواع پوست قهوه ای روشن است. طول موج کوتاه تر باعث می شود که لیزر موهای زائد بر روی پوست های روشن‌تر موثر باشد و برای پوست های تیره مناسب نباشد.

لیزر پالس طولانی Nd: Yag به راحتی در انواع پوست قابل استفاده است – نوع I تا VI. نکته مهم آنکه لیزر Nd: Yag، روی پوستهای تیره یا برنزه با موهای تیره بسیار موثرتر است ، اما در موهای روشن یا ریز استفاده محدودی دارد. سرعت تکرار سریع و پوشش نواحی بزرگ باعث می شود مناطق زیادی از بدن به سرعت درمان شوند. از فناوری لیزر Nd: YAG می توان برای از بین بردن موهای زائد تقریباً در هر قسمت از بدن استفاده کرد.

لیزر دایود

لیزر دایود (لیزر دیود) در موهای درشت و تیره عملکرد خوبی دارد و برای لیزر بیکینی یا لیزر کمر انتخاب خوبی است. این نوع لیزر در طول موجی عمل می کند که امکان نفوذ عمیق تر به پوست را دارد و البته از ملانین موجود در اپیدرم نیز دوری می کند و بنابراین فولیکول مو را مستقیماً هدف قرار می دهد.

در دستگاه لیزر دیود ، دیودهای کوچک نور تولید می کنند که باعث تولید لیزر می شود. این لیزر نسبت به سایر لیزرهای دیگر دارای طول موج بالاتری است و همین امر باعث عملکرد بهتر در پوست تیره می شود.

در حقیقت ، لیزر دایود در انواع پوست و رنگ پوست قابل استفاده هستند. این بدان معنی است که لیزر دیود در هنگام هدف قرار دادن فولیکول های مو ، پوست تیره را نمی سوزانند.

لیزر دایود چگونه کار می کند

به طور کلی لیزر موهای زائد بر روی اصل فتوترمولیز انتخابی (Selective Photothermolysis) کار می کند ، این بدان معنی است که مناطق تاریک انرژی نور را از لیزر بهتر مناطق روشن جذب می کنند. با این حال ، لیزرها ذاتاً نمی‌توانند موها را از پوست بدن تشخیص دهند و تمایز این دو فقط به واسطه تفاوت رنگ پوست و مو انجام می شود.

هنگامی که مو از پوست اطراف تیره تر است ، انرژی نور را جذب می کند (انرژی ساطع شده از لیزر جذب پوست نمی‌شود) این انرژی نوری به گرما تبدیل می شود که هم شافت مو و هم فولیکول را از بین می برد و در عین حال به پوست آسیبی نمی‌رساند.

آنچه که در مورد لیزر دایود (یا لیزر دیود) خاص است این است که طول موج بیشتری نسبت به اکثر لیزرهای دیگر دارد و این امکان را می دهد تا نور به عمق بیشتری در پوست نفوذ کرده و به فولیکول مو برسد. این امر باعث می شود تا لیزر قدرت تشخیص بهتری داشته باشد و بتواند از رنگدانه ملانین در پوست دوری کند ، و صدمات اپیدرمی بسیار کمتری نسبت به لیزرهای دیگر را به همراه داشته باشد. همین موضوع باعث می شود تا از لیزر دایود در پوست های تیره رنگ ،استفاده ایمن تر و ملایم تری را نسبت به سایر لیزرهای نام برده داشته باشد.

آنچه باید از لیزر دیود انتظار داشته باشید

لیزر دایود (لیزر دیود) از موفقیت بالایی برخوردار است و یک روش دائمی برای حذف موهای زائد به حساب می‌آید. در هر قسمت از بدن به خوبی کار می کند و برای پوست های تیره رنگ نیز بسیار موثر است.

چنانچه در جلسات لیزر شما برای حذف موهای زائد شما از فناوری لیزر دایود استفاده شود ، می توانید پوست صاف و تمیزی را بعد از اتمام جلسات لیزر انتظار داشته باشید.

استفاده از لیزر ممکن است همراه با در جزئی باشد، احساسی که معمولاً به عنوان اثر “باند لاستیکی” از آن یاد می‌شود. ناحیه اطراف فولیکول موی درمان شده قرمز و متورم خواهد شد، و این امر علامت این موضوع است که فولیکول به درمان پاسخ داده است.

دستور العمل استفاده از لیزر دیود

 

آنچه باید قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد بدانید

مراقبت های قبل از انجام لیزر موهای زائد

حداقل 2 هفته قبل از درمان از و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب به شدت خودداری کنید. در صورت توصیه توسط پزشک متخصص یا متخصص پوست و موی مرکز زیبایی لادن، حداقل یک ساعت قبل از مراجعه به کلینیک ، کرم مخصوص بی حسی را در مناطقی که تحت درمان لیزر قرار دارند ، بمالید. این امر باعث ایجاد بی حسی می‌شود. متخصصین مرکز زیبایی لادن به شما توصیه می کنند قبل از مراجعه به کلینیک، موهای زائد خود را در مناطقی که قرار است لیزر انجام شود اصلاح کنید. نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما می شود بلکه لیزر شما نیز بسیار راحت تر و با درد بسیار کمتری (تقریبا بدون درد) خواهد بود.

چند نکته

  • اصلاح در کمتر از 2-3 ساعت قبل از جلسه لیزر باعث می شود.
  • اصلاح مو فقط با استفاده از تیغ و کف تراش انجام می شود.
  • از دستگاههای برقی / اپیلاتورها / Depilators / و یا کرم موبر استفاده نکنید.
  • مراقب باشید به پوست خود آسیبی نرسانید.
  • قسمت کوچکی از موهای پوست خود را از اصلاح نکنید. با این کار پزشک قادر به تشخیص نوع / وضعیت مو شما خواهد بود.

مراقبت های بعد 

  1. از سایر روشهای رفع موهای زائد به جز اصلاح در فاصله بین جلسات لیزر خودداری کنید.
  2. در طول دوره از کرم های موبر ، موم ، یا وکس به هیچ وجه استفاده نکنید.
  3. حتماً 7-10 روز قبل و بعد از درمان ، از حنا در منطقه موردنظر جهت انجام لیزر استفاده نکنید.
  4. حداقل 2 هفته پس از جلسات لیزر از آفتاب گرفتن و یا قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب جدا خودداری کنید.

سخن آخر

استفاده از انواع مختلف لیزر (لیزر دایود، لیزر الکساندریت، لیزر Nd: Yag) با توجه به نوع پوست شما و توصیه پزشک متخصص بوده. متخصصین مرکز زیبایی لادن قبل از انجام هر گونه لیزر بر روی پوست شما شرایط پوستی شما را بررسی کرده و با در نظر گرفتن این شرایط نوع لیزر و دستگاه مناسب را برای شما توصیه می‌کنند. برای مشاوره رایگان و اطلاع از نوع پوست و نوع لیزر مناسب با پوست شما با مرکز زیبایی لادن تماس بگیرید.

تاکنون سابقه استفاده از لیزر دیود یا لیزر الکساندریت را داشته اید؟

تجربه خود را برای ما و سایر کاربران مرکز زیبایی لادن بنویسید. به نظر شما کدام نوع لیزر برای آناتومی پوست بانوان و آقایان ایرانی مناسب تر است؟

به مطلب بالا امتیاز دهید:
5/5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید