مرکز زیبایی لادن | مجله سلامت زیبایی | دستگاه لیزر الکساندرایت

سوالاتی که درباره شاک ویو زیاد پرسیده می شود را در این مقاله بخوانید

FAQ-ShockWave

شاک ويو تراپی  نوعی روش درمانی است كه درآن از امواج پر قدرت مكانيكی (مشابه امواج صوتي اما با سرعت بسيار بالاتر) براي درمان  انواع مختلفي از دردهاي عضلانی – اسكلتی  استفاده می شود.  در ابتدا از شاک ويو براي درمان سنگهاي كليه استفاده مي شد و از سال ۱۹۹۰ براي درمان اختلالات تاندونی هم به كار گرفته شد .تعداد كم جلسات درماني ( سه تا پنج جلسه  با فاصله يك هفته) ، غير تهاجمي بودن و عدم نياز به مصرف دارو ، آن را به روشی مناسب براي درمان بسياري از اختلالات عضلانی- اسكلتی تبديل كرده است.

لاغری با دستگاه شاک ویو

تغییر سبک زندگی افراد و در نتیجه کم تحرک شدن آنها، باعث شده تا مشکلاتی از جمله اضافه وزن و چاقی و به همراه آن بیماری هایی که ناشی از اضافه وزن هستند، پدیدار شوند. در نتیجه افراد به روش های مختلف مثل ورزش و رژیم غذایی روی آورده اند. نکته قابل توجه این است که بعضی از این چربی ها به صورت سلولیت انباشه شده اند و با روش هایی همچون رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند. به خاطر همین موضوع، استفاده از روش های لاغری موضعی (غیر تهاجمی) که نیازی به جراحی ندارند، می تواند برای افراد برای از بین بردن این نوع چربی ها گزینه خوبی باشد. یکی از این روش های لاغری غیر تهاجمی که ما در این مقاله قصد داریم شما را با آن آشنا کنیم، روش لاغری با دستگاه شاک ویو (shockwave) می باشد.

سلولیت چیست ؟

سلولیت یک نوع چربی است که به شکل متفاوتی روی پوست ظاهر می شود. این نوع چربی زیرپوستی، در بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله متصل می کند، انباشته شده است و به دلیل فشاری که کیسه های چربی به بافت پوست وارد می کنند، پوست را به شکل اصطلاحاً پرتقالی شکل در آورده و فرو رفتگی هایی را بر روی سطح پوست به وجود می آورند. سلولیت در خانم ها به دلیل اینکه مقدار فیبر در بافت های مفصلی و ارتباط دهنده آنها بیشتر است، تقریبا 80% الی 90% به میزارن بیشتری وجود دارد. همچنین سلولیت اکثرا بعد از سنین بلوغ مشاهده می شود.

علت سلولیت چیست ؟

 • تغییرات هورمونی بدن
 • ساختار ژنتیکی
 • فعالیت بدنی کم
 • داشتن چربی زیادی در بدن
 • رژیم غذایی ناسالم
 • متابولیسم آهسته

دستگاه شاک ویو

دستگاه لاغری شاک ویو امواج صوتی با سطح انرژی بالا تولید میکند. این امواج با فشار های مثبت بالا تا 100 مگاپاسکال (تا صد برابر فشار اتمسفر) و منفی در محدوده 5 الی 10 مگاپاسکال مشخص می شود. این امواج بعد از تولید و با ورود به داخل بدن فرد، از محیط مایع و نرم عبور کرده و تاثیر آن در مرز مشترک دو بافت امپدانس متفاوت مثل محل اتصال بافت نرم و استخوان، ظاهر می شود.

شاک ویو در هنگام برخورد با مرز مشترک دو بافت با امپدانس های مختلف صوتی به دو شکل منعکس شده و انکسار از مسیر خود منحرف می شوند. این دو عامل باعث آزاد شدن انرژی جنبشی در محل اتصال بافت ها و تغییرات بافتی می شود. دستگاه شاک ویو با امواج صوتی، قسمت هایی که سلولیت دارند را تحت تاثیر قرار داده و زمانی که به چربی های زیرپوستی برخورد می کند، باعث کاهش و از بین رفتن این چربی ها می شوند بدون اینکه هیچگونه آسیبی به ساختار های دیگر همچون مویرگ ها و ماهیچه ها و عضله بزند.

دستگاه شاک ویو با بالا بردن متابولیسم و گردش خون در ناحیه مورد نظر، روند بهبودی را بهتر کرده و موجب شکسته شدن چربی ها، کاهش وزن و زیباتر شدن پوست و ظاهر بدن می شود. شاک ویو یک روش درمانی مستقل نیست و اکثرا اگر با روش هایی دیگر همچون کرایو ترکیب شود، نتایج بسیار بهتری خواهد داد.

مزایای لاغری با دستگاه شاک ویو

این دستگاه، دستگاهی است که تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را به دست آورده و امروزه از آن در درمان مشکلاتی همچون زیر مؤثر است :

 • جوانسازی پوست
 • ترمیم زخم ها (اسکار ها)
 • لیپودام
 • افتادگی پوست
 • سلولیت پایین تنه
 • اصلاح بد شکلی پوستی
 • اصلاح بدفرمی های بعد از لیپوساکشن

دستگاه شاک ویو امکان حذف و برطرف کردن ایمن چربی های موضعی زائد در بدن را فراهم کرده و به صافی و استحکام پوست کمک می کند. روش لاغری شاک ویو عوارض خاصی در پی نداشته و فقط در حین انجام درمان، درد خفیف و قرمز پوست به همراه دارد که پس از اتمام کار، این عارضه ها نیز بهبود می یابند.

هزینه لاغری با دستگاه شاک ویو

برای تعیین هزینه این روش درمانی باید به مسائلی همچون وسعت ناحیه تحت درمان، میزان چربی های انباشه شده در محل درمان و تعداد جلسات توجه کرد.

هزینه شاک ویو بر اساس تعداد جلسات درمانی مشخص می شود، چونکه معمولا درمان با شاک ویو چندین جلسه به طول خواهد انجامید. تعداد جلسات ممکن است به 10 جلسه یا بیشتر هم برسد. بیشتر افراد بعد از گذراندن 3 الی 4 جلسه اولیه، تغییرات را در محل درمان خواهند دید.

جهت مطلع شدن از قیمت دقیق درمان با دستگاه شاک ویو با کلینیک زیبایی لادن تماس گرفته و از دکتر مشاوره رایگان بگیرید و از قیمت و نحوه کار دستگاه مطلع شوید.

در چه مواردی نباید از شاک ویو استفاده کرد ؟

 • بارداری و شیردهی
 • افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی
 • بیماری های پوستی (فعال)
 • مصرف دارو های ضد انعقاد
 • اختلالات متابولیک مثل دیابت
 • افراد مبتلا به سل
 • افراد مبتلا به بیماری های سیستم عصبی مثل ام اس، صرع، اختلالات حسی و پارکینسون
 • بدخیمی ها و بیماران تحت شیمی درمانی
 • وجود پروتز های فلزی در مسیر جریان الکتریکی
 • استفاده از آنتاگونیست های ویتامین K

عوارض دستگاه شاک ویو

عوارض این دستگاه بسیار جزئی و کم اهمیت هستند، مثل درد خفیف در حین کار و قرمزی مختصر پوست که بعد پایان کار برطرف می گردد.

سوالات متداول در مورد دستگاه شاک ویو

آیا روش درمانی شاک ویو دردناک است ؟

خیر، به دلیل غیرتهاجمی بودن این دستگاه به دلیل غیرتهاجمی بودن نه تنها دردناک نیست بلکه باعث اجیای باف پوستی و بهبود قابلیت ارتجاعی بودن آن و همینطور تحکیم لایه های پوستی و ترمیم پوست پرتقالی می شود.

درمان سلولیت با شاک ویو برای چه کسانی مناسب است ؟

این روش برای بیماران همه رده های سنی که قصد دارند بصورت غیرتهاجمی و سرپایی مشکل سولیت خود را درمان کنند، مناسب است.

سلولیت لزوماً همراه با چاقی موضعی نیست. بسیاری از افراد لاغر نیز دچار سلولیت هستند، بنابراین استفاده از روش های درمان چاقی موضعی برای این افراد مناسب نیست.

میزان ایمن بودن درمان سلولیت با شاک ویو چقدر است ؟

دستگاه شاک ویو دارای استاندارد های سختگیرانه سلامتی است. ارتشاعات بوجود آمده در بافت مورد نظر به دقت کنترل شده هستند. این درمان برای همه بیمارانی که دارای نشانه های پیرپوستی هستند یا قصد دارند مشکلات پوستی مثل سلولیت را در نواحی خاص درمان کنند و از تمرینات ورزشی یا رژیم غذایی نتیجه نگرفته اند، توصیه می شود.

درمان سلولیت با شاک ویو در چند جلسه انجام می‌شود؟

با توجه به شدت سلولیت و نیاز های اختصاصی هر فرد، پزشک معالج درباره برنامه درمانی تصمیم گیری می کند. تعداد جلسلات درمانی مورد نیاز معمولاً 6 جلسه در یک بازه زمانی چند هفته ای است.

باید انتظار چه نتایجی را از درمان با شاک ویو داشته باشم ؟

درمان باعث بهبود ظاهر پوست خواهد شد. بطوری که فرو رفتگی های سطح  پوست بتدریج برطرف شده و پوست ظاهر صاف و یکنواختی پیدا می کند. درصورتی که چاقی موضعی هم وجود داشته باشد، بعد از چند جلسه درمان ، کاهش تجمع چربی اتفاق خواهد افتاد.

چه زمانی میتوانیم اثرات شاک ویو را مشاهده کنیم ؟

مشاهده نتیجه بستگی زیادی به ناحیه تحت درمان، عوامل و شرایط زیاد دیگری دارد. به همین ترتیب، حتی بعد از یک جلسه درمانی میتوان نتایج خوبی را تجربه کرد.

آیا بعد از درمان با شاک ویو باید رژیم غذایی را تغییر دهیم ؟

این درمان فارغ از سبک زندگی و خوراک به شما کمک می کند تا زیبایی پوست خود را به دست بیاورید. یعنی دیگر لزومی ندارد که پس از درمان رژیم غذایی و سبک زندگی خود را تغییر دهید. 

 

به مطلب بالا امتیاز دهید:
5/5